Od dnešného dňa je pre obyvateľov Českej republiky dostupná služba Android Pay. Podporované sú ale zatiaľ iba 3 banky. 

Google v dopoludňajších hodinách oznámil na tlačovej konferencii, že služba Android Pay je od dnešného dňa dostupná aj pre obyvateľov Českej republiky. Čo to pre nás znamená?

Zatiaľ len 3 banky

V zozname podporovaných bánk figurujú 3 banky, a to MONETA, mBank a J&T. Android Pay tak zatiaľ podporuje debetné aj kreditné karty tých troch bánk. Onedlho by sa ale do zoznamu mala pridať aj Komerčná banka a behom budúceho roka aj Fio banka. Pre nás na Slovensku tak svitá nádej, že služba zavíta čoskoro aj k nám. mBank a J&T Banka pôsobia aj na Slovensku, a teda je možné, že slovenskí zákazníci týchto bánk sa dočkajú platby svojím Android smartfónom ako prví.

Stačí mať telefón s podporou NFC a zaregistrovanými platobnými kartami

Pomocou Android Pay je možné platiť v obchodoch a na miestach opatrených terminálmi pre bezkontaktné platby. Pre uskutočnenie platby je potrebné mať zaregistrovanú svoju debetnú alebo kreditnú kartu v službe Android Pay a telefón s podporou NFC.

Ak sú tieto predpoklady splnené, stačí telefón priložiť k terminálu a platba automaticky prebehne. Pokiaľ je platba vyššia ako 20 €, je telefón potrebné kvôli bezpečnosti odomknúť. Prijal by si Android Pay aj na Slovensku?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom