Neohrozenosť mobilného operačného systému iOS od americkej spoločnosti Apple za posledné roky značne klesla. Tento trend bol zapríčinený najmä fatálnymi softvérovými chybami, ktoré znepríjemňujú používanie všetkým majiteľom smartfónov s logom nahryznutého jablka.

Za zmienku stojí napríklad nedávno odstránená vada, pri ktorej sa iPhony bezdôvodne vypínali po tom, ako kapacita ich batérie klesla pod 30 %. Podobných nepríjemných problémov však bolo v poslednom období omnoho viac. Nepriaznivej situácii pre amerického technologického giganta veľmi nepomáha ani najnovší výskum. Ten sa zameral na pády aplikácií, pričom najhoršie dopadli práve zariadenia od Apple. Tie totižto zaznamenali chybové hlásenie až pri 62 % pokusov o otvorenie jednej z nainštalovaných aplikácií. V praxi to znamená, že priemerne každý druhý pokus o jej otvorenie skončil neúspechom.

Apple iPhone 5S 16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

zdroj fotografie: DGtle

Nenechaj si ujsť
Apple po niekoľkých týždňoch opravil otravnú chybu batérií iPhonov. Na jedno ale zabudol

Konkurenčný operačný systém Android je na tom o poznanie lepšie, keďže jeho aplikácie zaznamenali chybové hlásenia iba pri 47 % zo všetkých pokusov. Nehodovosť systému iOS má pritom stúpajúcu tendenciu. Podľa ďalších dostupných údajov tak rok čo rok rastie táto nelichotivá hodnota zhodne o 47 %. Zo všetkých Apple smartfónov dopadol najhoršie iPhone 6, ktorý je práve týmito zlyhaniami  známy najviac. Zo zariadení vybavených systémom Android dopadli najhoršie Samsungy s nehodovosťou na úrovni 27 %. Aby sme však všetko uviedli na správnu mieru, o chybových hláseniach často samotný používateľ ani nemusí vedieť. Toto hlásenie je totižto odosielané vtedy, keď konkrétne zariadenie nefunguje tak, ako bolo pôvodne zamýšľané.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom