Pred časom sme informovali o problémoch s batériami, ktoré postihli iPhone 6 a 6S. Tie sa týkali neočakávaného vypínania spomínaných smartfónov pri 30 % kapacite batérie, čo spôsobovalo majiteľom značné nepríjemnosti.

Problémy s batériou nahlasovali mnohí používatelia ešte koncom minulého roka, no Apple nechcel tento neduh uznať ako chybu. Teraz sa však situácia zmenila, nakoľko vypínanie batérií modelov 6/6S sa vyriešila v poslednej aktualizácii na iOS 10.2.1. Tá bola pre spomínané modely vypustená ešte 23. januára. Aktualizácia so sebou priniesla niekoľko vylepšení, z ktorých je najdôležitejšia práve oprava vypínania pri 30 % kapacite batérie. No gigant z Cupertina nikde neoznámil, že tento veľký problém dokázal opraviť, dokonca ani v zozname opráv to neuverejnil. Pripravil si tak nečakané prekvapenie pre používateľov, ktorých konečne neobmedzuje tento nie práve malý problém.

Apple iPhone 6S 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

iphone 6szdroj fotografie: iMore

Nenechaj si ujsť
iOS 10.2 môže spôsobovať ďalšie problémy s batériou aj na iných iPhonoch

Najnovšiu verziu operačného systému si už nainštalovalo viac ako 50 % majiteľov. Z diagnostických dát následne Apple zistilo, že sa problém s batériou odstránil u viac ako 80 % modelov iPhone 6S a 70 % modelov iPhone 6. Do novej aktualizácie Apple tiež zakomponoval možnosť reštartovania smartfónov bez toho, aby sa museli pripojiť k nabíjacemu adaptéru v prípade, že sa problémy budú znova opakovať.

zdroj fotografie: iFixIt

Nepríjemne vypínanie týchto síce nie je zaradené medzi bezpečnostné problémy, no spoločnosť sa snažila túto situácia vyriešiť čo najskôr. Ak však problémy s batériou u spomínaných modelov stále pretrvávajú, môžu sa ich majitelia obrátiť na podporu AppleCare alebo si aktualizovať svoj iPhone, pokiaľ tak ešte neurobili. Apple neprestáva situáciu skúmať a stále zbiera dáta, aby zistilo, či problémy s batériami ešte pretrvávajú a ako ich čo najúčinnejšie odstrániť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom