Nulové paušály u mobilných operátorov sú orientované najmä na nenáročných zákazníkov, ktorí nechcú mesačne platiť pevne stanovené poplatky a sami kontrolujú svoju spotrebu. Takýto druh programu pritom nájdeme u 3 našich operátorov, avšak najmladší z nich ho v ponuke nemá. Pýtali sme sa, či sa 4ka plánuje pridať ku konkurencii a rozšíriť portfólio aj o nulový paušál na faktúru.

4ka prednedávnom inovovala svoje služby. Paušály ponúka po novom zákazníkom aj na faktúru, pričom je možné vybrať si k programu aj smartfón na splátky. Donedávna totiž mal operátor v ponuke len paušály s automatickou obnovou. Od 8. júla tak môžu klienti využiť aj fakturované paušály, avšak za vysoký aktivačný poplatok.

Týmto krokom najmladší slovenský operátor dobehol konkurenciu, no stále je tu oblasť, v ktorej sa neangažuje. Sú ňou nulové paušály. Zatiaľ čo Orange, Telekom aj O2 majú vo svojom portfóliu programy, ktoré umožňujú zákazníkom platiť len toľko, čo mesačne spotrebujú, v 4ke takáto možnosť chýba.

Nenechaj si ujsť
Netradičné ceny, bohatšie služby pre ľudí. Toto sú najlepšie „medzipaušály“ do 20 €

Konkurencia má nulový paušál už roky. 4ka ho nepotrebuje

Orange vylepšil svoju doterajšiu ponuku Šikovná voľba 1 €, ktorú nahradil najlacnejším paušálom Go 1 €. Bližšie informácie o tejto novinke nájdeš v samostatnom článku. O2 stále ponúka zákazníkom aj O2 Fér a v Telekome nulový paušál reprezentuje program Bez záväzkov.

V 4ke však nájdeme len dobre známe paušály s pevným mesačným poplatkom. Vzhľadom na nedávne rozhodnutie spustiť fakturované služby pre zákazníkov nás teda zaujímalo či operátor zvažuje rozšíriť ponuku aj o nulový paušál, v ktorom by zákazník zaplatil len za prevolané minúty, minuté dáta a poslané SMS/MMS správy.

„Našu ponuku považujeme už dnes za maximálne výhodnú, navyše si náš zákazník dokáže „namiešať“ paušál, mobilný telefón i výšku mesačného poplatku tak, ako mu to najlepšie vyhovuje. Latku nepotrebujeme podliezať my, ale iní,“ informoval v odpovedi FonTech.sk riaditeľ pre marketing a komunikáciu Roland Kyška.

Odpoveď je teda jasná. Nulových paušálov sa 4kári nedočkajú. Avšak 4ka je jeden z mála operátorov, ktorí na to idú pri cenách paušálov inak ako ostatní. Podobne ako Telekom, aj tento operátor má v ponuke tzv. „medzipaušály“ za nekonvenčné ceny, ktorými nenúti zákazníka vybrať si len medzi paušálmi s cenovým rozdielom desiatok eur. Bližšie sme sa tejto téme venovali v tomto článku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú