Najmladší slovenský operátor prednedávnom predstavil nový model ponuky služieb, ktorým doháňa konkurenciu. 4ka začala ponúkať svoje paušály aj na faktúru a navyše si k nim môže zákazník vybrať aj nový smartfón na splátky. Prechod z kreditu na faktúru je ale najdrahší spomedzi všetkých operátorov. Pozreli sme sa na to, aké ceny si za zmenu programu na faktúru účtujú ostatní.

Začiatkom júla začala 4ka ponúkať zákazníkom svoje paušály už aj na faktúru. Krátko po jej zverejnení mali zákazníci možnosť prejsť z doterajšieho kreditu na faktúru za aktivačný poplatok 70 € a zobrať si k paušálu aj smartfón na splátky.

Detailne sme sa novej ponuke venovali v samostatnom článku, pričom FonTech.sk o tomto drahom aktivačnom poplatku informoval ako prvý ešte práve v článku z predstavenia nových paušálov na fakturú operátora. Aktivačný poplatok 4ky je drahý aj v porovnaní s inými operátormi a prinášame zaujímavé porovnanie cien.

Najmladší operátor nasadil na využívanie faktúr veľmi vysoký poplatok

4ka zároveň s predstavením nových služieb uviedla aj cenník Zvýhodnená ponuka pre program Sloboda s mobilom, na ktorý redakcia FonTech.sk teda upozornila ešte v rovnaký deň.

V cenníku uvádza poplatok za prechod na faktúru, ktorý je najvyšší spomedzi všetkých operátorov. 4ka si totiž od zákazníka vypýta aktivačný poplatok až 70 €.

Aktuálne ale ponúka zľavnenú cenu 50 € práve v spomínanom cenníku a výška poplatku sa odvíja od ceny tovaru, teda nového zariadenia. Túto „zvýhodnenú“ ponuku bude 4ka ponúkať do konca budúceho roka. Ak si ale zoberieš hocijaký paušál na fakturú bez tovaru, teda nového zariadenia, cena aktivačného poplatu ostáva 70 €. Koľko si však za rovnaký prechod na faktúru účtuje konkurencia?

V prípade O2 je zmena programu bezplatná a Telekom si za prechod zo služby Easy na mesačný program služieb účtuje 5 € iba v prípade, ak zákazník nevyužije elektronické doručovanie faktúry, inak je prechod rovnako bezplatný.

Výška poplatku v Orangei závisí od toho, na ktorý program zákazník prechádza. 4ka tak má jednoznačne takýto aktivačný poplatok za najvyššiu cenu na trhu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom