Slovenskí operátori majú vo svojich portfóliách paušálov množstvo najrôznejších ponúk, ktoré sú však väčšinou odstupňované v cenách po 5 € alebo 10 €. Zákazník sa tak pri výbere stretne aj s ponukami, kde sú dostupné paušály s veľkými cenovými rozdielmi.

Cenníky paušálov u niektorých providerov obsahujú najmä ponuky za desiatky eur. Navonok by sa tak mohlo zdať, že operátori priamo nútia ľudí, aby si naschvál kúpili drahší paušál, ak chcú lepšie služby.  Opak je však pravdou. Okrem 10 €, 20 € či 30 € a drahších paušálov sú u nás dostupné aj  tzv. „medzipaušály“, teda ponuky, ktorých cena je stanovená práve napríklad medzi 10 a 20 € hranicou.

Zobraziť celú galériu (3)
freepic.diller / Freepik (Úprava redakcie)

S takýmito paušálmi môže operátor ponúknuť zákazníkovi lepšie a hlavne diverzifikovanejšie služby, no v cenovom rozmedzí, ktoré mu ešte vyhovuje. Nemusí sa tak rozhodovať len medzi vyslovene lacným a o 10 € drahším paušálom. Môže si totiž vybrať aj z výhodnejšej ponuky.

Toto sú najlepšie od všetkých našich operátorov:

O2

Biely O2 SMART paušál

Cena: 15 €

O2 neponúka podobný „medzipaušál“ ako konkurencia. Najlacnejšou možnosťou pre zákazníka je Biely paušál, v ktorom však toho za 15 € mesačne príliš nedostane. V balíku nemá dostupné žiadne dáta, no volania a SMS správy sú neobmedzené. Internet v mobile pre tento paušál je možné dokúpiť v objeme 1 GB za 3 €.

Telekom

Pri pohľade do ponuky Telekomu si však už zákazník dokáže vybrať aj paušály v spomínaných cenových reláciách. Operátor neodstupňoval celú svoju ponuku nových T paušálov po 5 € či 10 €, miesto toho zvolil aj menej tradičné ceny.

T Základ 11

Cena: 11 €

Najlacnejším paušálom z ponuky Telekomu je T Základ 11. V ňom zákazník dostane v celku slušný objem dát 500 MB, ktoré sú vhodne na občasné prehliadanie internetu a sociálnych sietí, spolu s balíkom 100 predplatených minút pre volania. Cena za 1 SMS/MMS je potom 0,07 €. V skupime Magenta 1 je možné dátový balík navýšiť na 1 GB.

T Základ 14

Cena: 14 €

Druhým najlacnejším paušálom tohto operátora je T Základ 14, v ktorom za ďalšie 3 € navyše získa viac predplatených minút. Pre volania má predplatený balík 150 minút a k dispozícii je už aj 150 predplatených SMS správ. Objem dát však ostáva rovnaký ako v prípade paušálu T Základ 11, teda 500 MB v základe a 1 GB v skupine Magenta 1.

T Základ 17 

Cena: 17 €

V tomto dostupnom paušále nájdeme celkovo 500 MB balík dát (1 GB v skupine Magenta 1) a k tomu sa pridáva aj 200 predplatených minút a 200 SMS/MMS správ.

Orange

ISIC paušál

Cena: 9 €

Orange má do tohto výberu vhodnú len jedinú ponuku, ktorou je ISIC paušál pre študentov s kartami ISIC, ITIC alebo EURO<26. Za 9 € získa zákazník kredit vo výške 10 €, nekonečné volania na 5 čísel vrámci Orangeu, 2 GB dát pri kúpe cez e-shop a ďalších 10 GB na 6 mesiacov, ak si kúpi aj zariadenie.

Doplnkový 1 GB si môže potom kúpiť za 1 €. V cene je aj predplatených 50 SMS/MMS správ a neobmedzené SMS-ky sú dostupné za ďalšie 2 € v osobitnom balíku. Cena volaní je potom spoplatnená 0,10 €/min. (aj do EÚ, USA a Kanady) a po vyčerpaní predplatených SMS správ zaplatí zákazník za každú ďalšiu 0,06 €.

4ka

Sloboda 100

Cena: 5 €

Najbohatšiu ponuku má však pre tento výber najmladší slovenský operátor 4ka, ktorá po novom umožňuje zobrať si k paušálom aj nový smartfón a všetko platiť cez faktúru. S novinkou prišla spoločnosť 8. júla. V prípade 4ky len zriedka končia ceny aktuálnych paušálov číslom „0“.

Najlacnejšia Sloboda 100 je dostupná už za 5 € mesačne. S 1 GB dát, 100 minútami volaní a 100 SMS správami ide teda o najlacnejšiu ponuku spomedzi všetkých paušálov na Slovensku.

Dvestovka

Cena: 7 €

Len o 2 € drahší je balík Dvestovka, do ktorého však 4ka zahrnula iba 200 predplatených minút a 200 SMS/MMS správ. Jedná sa teda o hlasový balík bez predplatených dát, ktorý využijú najmä zákazníci, ktorí často volajú a smskujú.

Sloboda 300

Cena: 9 €

Okrem tohto paušálu má 4ka v ponuke pre tento výber aj 9-eurovú Slobodu 300 s 1 GB dát a 300 minútami volaní a 300 SMS správami.

Sloboda 300+

Cena: 14 €

Za ďalších 5 € naviac ponúka 14-eurový paušál Sloboda 300+, kde zákazník dostane až 16 GB dát a 300 minút pre volania, spolu s 300 predplatenými SMS správami.

Spomedzi dátových paušálov do 15 € je v 4ke na výber aj balík Neobmedzený objem dát za 14 €, s ktorým zákazník dostane dátový balík vrámci SR bez limitu.

Sloboda Nekonečno

Cena: 17 €

Pri pohľade na ponuku tohto operátora nájdeme pre náš výber „medzipaušálov“ v cenovej relácii do 20 € paušál Sloboda Nekonečno s neobmedzenými volaniami a SMS/MMS správami, ktoré dopĺňa 1 GB balíček dát len za 17 € mesačne.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom