Kryptomeny nezadržateľne pokračujú v raste. Dve najväčšie, bitcoin aj ethereum, sa dostali v sobotu (20. 2.) na nové rekordné maximá.

Cena bitcoinu stúpla až na 57 553 dolárov (47 395 eur). Najznámejšia a najväčšia kryptomena na svete si tak za týždeň pripísala 20 % a od začiatku roka takmer 100 %. Jej trhová kapitalizácia už v piatok (19. 2.) prekonala 1 bilión USD.

Bitcoin podporuje predovšetkým čoraz širšia akceptácia medzi mainstreamovými investormi a firmami, ako sú Tesla, Mastercard či BNY Mellon.

Bitcoinu v posledných dňoch na rekordnej ceste sekunduje aj ethereum

Cena etherea sa v sobotu dostala až na 2040,62 dolárov. Druhá najväčšia kryptomena sa za týždeň posilnila približne o 12 %. Za rastom etherea je pozitívna nálada investorov voči digitálnym aktívam, ktorú podporuje hlavne rast bitcoinu. Ďalším faktorom je, že vo februári sa na burze CME spustilo obchodovanie s termínovanými kontraktmi na ethereum.

Ďalšie články:

Šéf Tesly Elon Musk v sobotu na Twitteri uviedol, že ceny bitcoinu a etherea sa zdajú byť vysoké. Ide rozhodne o zaujímavé tvrdenie, keďže v minulosti sám nepriamo navýšil hodnotu Bitcoinu, kedy následne jeho spoločnosť do kryptomeny investovala 1,5 miliardy dolárov.

Na druhej strane môže ísť o ďalší zo spôsobov manipulácie miliardára. Ako vieme z nedávnej minulosti, sociálne siete v rukách persóny ako Elon Musk môžu byť silnou zbraňou. Samozvaní investori do akcií Gamestopu by vedeli rozprávať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP