Chceme či nie, kryptomeny sa pomaly dostávajú do nášho každodenného života a je len otázkou času, kedy nimi budeme môcť platiť ako s bežnými peniazmi. Spôsobov, ako platiť alternatívnymi menami tam, kde sú podporované, je už teraz hneď niekoľko, najnovšie sa k num pridáva už aj Apple Pay.

Blízka budúcnosť sa zdá byť k Bitcoinu, ale aj ostatným menám, ešte prívetivejšia. Podľa portálu Gizmondo od piatku ňou môžu platiť všetci používatelia, ktorí vo vrecku nosia zariadenia od spoločnosti Apple. Prvotný a rozhodne zásadný impulz prišiel zo strany služby BitPay, sústreďujúcej sa na spracovávanie platieb v kryptomenách.

Zobraziť celú galériu (1)
Apple (Úprava redakcie)

Tá ohlásila, že všetci majitelia kariet Mastercard si od piatka môžu pripojiť karty do Apple Wallet, a teda za nákupy platiť v alternatívnych menách.

Máme tisíce používateľov aplikácie BitPay Wallet. Pridaním podpory pre Apple Pay a čoskoro služieb Google Pay a Samsung Pay je používanie našich kariet na viacerých miestach jednoduchšie a podstatne pohodlnejšie,“ komentoval v oficiálnom vyhlásení rozšírenie podpory BitPay Wallet generálny riaditeľ spoločnosti, Stephen Pair.

CNET dodáva, že príchod Google a Samsung alternatívy sa očakáva v marci. Keďže aplikácia BitPay Wallet podporuje aj Bitcoin Cash, Ether, Gemini Dollar, USD Coin, Paxos Standard a Binance USD, platiť prostredníctvom Apple Pay je možné aj v týchto menách.

Zlatá éra kryptomien?

Okolo kryptomien je v uplynulých týždňoch obrovský rozruch. Vo veľkej miere sa na tom zadosťučinila aktuálna popularita Bitcoinu, ktorému nenahrávajú len konštantné správy o navyšovaní jeho hodnoty, ale aj priama podpora Elona Muska.

Ten mimo iné pred niekoľkými dňami vyhlásil, že vozidlá jeho automobilky Tesla bude možno už čoskoro zakúpiť práve za túto menu. Okrem Bitcoinu, miliardár aj obrovským podporovateľom aj kryptomeny Dogecoin.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom