Sociálna sieť Snapchat je síce u nás trochu v úzadí, no hlavne v Amerike si stále drží vysokú popularitu. Nedávne zmeny v aplikácii však vyvolali vlnu nevôle, čo viedlo veľkému odchodu používateľov.

S príchodom Instagramu a hlavne ich Stories, sa význam Snapchatu pomaly vytrácal. Minimálne z môjho okolia nepoznám nikoho, kto by túto aplikáciu stále využíval. Vo svete si však stále drží pevnú základňu používateľov, ktorých je niekoľko desiatok miliónov. Avšak, nedávna veľká aktualizácia aplikácie, ktorá mala zvýšiť atraktívnosť pre inzerentov a používateľov, priniesla skôr opak.

Petíciu už podpísalo viac než 1,2 milióna používateľov

Používatelia Snapchatu dokonca spísali petíciu, pod ktorú sa už podpísalo viac než 1,2 milióna používateľov po celom svete. Žiadajú spoločnosť, aby svoje rozhodnutie prehodnotili a vrátila sa k predošlému konceptu. Že sú ľudia nespokojní, ukázal aj počet aktívnych používateľov, ktorý klesol o 2 % z pôvodných 191 miliónov, na súčasných 188 miliónov. Získať týchto používateľov späť však bude nesmierne ťažké a to aj napriek tomu, že po spísaní petície sa niektoré funkcie vrátili späť.

Napriek poklesu používateľov sa však príjmy spoločnosti zvýšili a to medziročne až o 44 %. Kým za rovnaké obdobie minulého roku zarobila firma 182 miliónov dolárov, tento rok dosiahli príjmy v druhom kvartály až 262 miliónov dolárov. Je to hlavne kvôli tomu, že si v spoločnosti zakúpil 2,3 % podiel Saudský princ a taktiež došlo k opätovnému predaju okuliarov Spectacles, ktoré majú vlastnú kameru k natáčaniu snapov.

Prečítaj si tiež!
Už aj Instagram má svoju špeciálnu verziu aplikácie pre slabšie smartfóny. Prekvapivo si zachovala väčšinu funkcií

Celkovo je však správa o strate používateľ veľmi zlá. Môže to totiž odradiť prípadných investorov, ktorí by mali záujem o inzerciu. Taktiež slávne osobnosti, ktoré naň nedali dopustiť, postupne viac prechádzajú na Instagram, ktorý je vo svete populárnejší a používa ho oveľa viac ľudí.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom