Mnohé dnešné aplikácie sú prešpikované tými najrôznejšími funkciami, no na oplátku zaberajú v pamäti smartfónu mnoho miesta. Používatelia v rozvojových krajinách však vo svojich telefónoch nemajú často príliš veľa interného úložiska. Facebook myslel aj na týchto ľudí a pre ich smartfóny predstavil Instagram Lite, ktorý zaberá len 573 kB, no ponúka takmer všetky funkcie ako originál.

Aj keď väčšina z nás už problém s nedostatkom pamäte v smartfóne kvôli ich veľkým úložiskám nepozná, mnohých ľudí v rozvojových krajinách tento neduh stále trápi. Ich modely tak neuložia do svojej pamäte všetky žiadané aplikácie ako Facebook, či Instagram. Tí, ktorí by však chceli zdieľať so slabším smartfónom svoje fotografie a videá na Instagrame, môžu využiť verziu „Lite“.

Instagram Lite výrazne „schudol“, no väčšinu funkcií si zachoval

Na prvý pohľad sa táto nová aplikácia od tej pôvodnej príliš nelíši. Používateľom tak Facebook aj naďalej ponúka možnosť nahrávania fotiek a videí, ktoré môžu upravovať rôznymi filtrami. Dostupné sú tiež „Príbehy“ a ďalšie funkcie. Najväčším obmedzením je zatiaľ absencia správ. Instagram Lite totiž neponúka používateľom možnosť navzájom sa kontaktovať.

Nenechaj si ujsť
Facebook opäť skúša ľudí. Messenger bude zobrazovať ešte viac reklám

Táto funkcia by však mohla prísť v ďalších verziách aplikácie. Po preplnenom Instragrame tak Facebook konečne predstavil jeho odľahčenú verziu, ktorú zvládne utiahnuť naozaj každý smartfón. Dúfajme len, že sa spoločnosť nerozhodne túto ľahšiu verziu časom doplniť o ďalšie funkcie, ktoré by zväčšili jej veľkosť.

Tým by sa tak opakoval scenár podobný aplikácii Messenger Lite, ktorý bol po pár mesiacoch preplnený prebytočnými možnosťami. Nový Instagram Lite však zatiaľ nie je dostupný vo všetkých krajinách. Spoločnosť totiž bude túto novinku sprístupňovať postupne a na Slovensku sa jej tak môžeme dočkať až o pár dní. Tejto jednoduchšej verzii sa ale potešia najmä používatelia v rozvojových krajinách.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom