Súdna moc v USA sa od tej našej výrazne odlišuje. Istotne si už počul o mnohých prípadoch, ktoré na prvý pohľad boli úplne nezmyselné, no žalobcom sa podarilo vysúdiť niekoľko tisíc či miliónov dolárov. 

Vo väčšine prípadov pritom nejde o hlúposť samotných ľudí, ale o to, že využívajú rôzne medzery, ktoré im môžu vyniesť slušný obnos peňazí. Dôkazom je aj známa žaloba, kedy sa žena popálila pri pití kávy a žalovala spoločnosť, že na to nebola upozornená (odvtedy si môžeš všimnúť, že na viečkach je vyrazený nápis Caution! Hot content). Podobne nezmyselná je aj najnovšia žaloba proti spoločnosti Apple, keď sa zákazníčka sťažuje na to, že nebola pri kúpe iPhonu oboznámená s tým, že má telefón výrez v displeji.

Zavádzajúce marketingové obrázky na oficiálnych stránkach

Žaloba bola podané na súde v severnej časti Kalifornie a to len pred niekoľkými hodinami istou pni Courtnej Davis. Podľa nej sú obrázky iPhonu XS a XS Max zavádzajúce a pri pohľade na ne nebolo jasné, že telefón má výrez v hornej časti displeja. Odôvodnila to tým, že na čiernom pozadí nie je vidieť, s čím sa dá v podstate súhlasiť. No v dnešnej dobe, kde je všetko zahltené reklamami, sa len ťažko dá veriť tomu, že žalobkyňa nevedela o tom, že má iPhone výrez v displeji. Bohužiaľ na to súd veľmi neprihliada a je veľká šanca, že táto žaloba bude úspešná.

Prečítaj si tiež
Apple chce vyriešiť zákaz predaja iPhonov v Číne špeciálnou aktualizáciou

Žalujúca strana pritom požaduje náhradu škody, pričom konkrétne suma nebola bližšie špecifikovaná. Každopádne, súdy v Kalifornii budú mať čo robiť, nakoľko na ich stole leží ďalšia zaujímavá žaloba, v ktorej je spor ohľadom rozlíšenia displeja v iPhone X, XS a XS Max.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom