Pre patentové spory s Qualcommom, nariadil súd pre Apple zákaz predaja určitých modelov iPhonov v Číne. Americká spoločnosť chce spor vyriešiť softvérovou aktualizáciou.

Pred pár dňami sa médiami prehnala závažná správa o rozhodnutí súdu v Číne. Ten do istej mieri uznal obvinenia spoločnosti Qualcomm proti Apple pre porušenie patentov a nariadil zákaz predaja modelov od iPhone 6s až po iPhone X. Samozrejme, spoločnosť sa odvolala a zákaz tak ešte nie je v plnej platnosti, vyriešiť ho však chce aj softvérovou aktualizáciou pre čínskych používateľov.

FonTech

Tú má Apple začať šíriť na začiatku budúceho týždňa, informuje agentúra Reuters. Podstatou aktualizácie je úprava dvoch funkcií v systéme iOS, ktoré súvisia so spornými patentami Qualcommu. Má ísť o istú funkcionalitu využívanú pri úprave rozmerov fotografií a pri správe aplikácií na dotykovej obrazovke. Apple tvrdí, že úpravy sú mierne. Používatelia tak zrejme nezaregistrujú žiadne väčšie zmeny.

Dlhotrvajúce spory

Pre Apple je vyriešenie tohto problému veľmi dôležité, pretože potencionálne môže viesť k obrovským stratám. Ak by sa zákaz predaja iPhonov dostal v Číne do platnosti, spoločnosť by mohla strácať milióny dolárov, a to napriek tomu, že stopka by sa netýkala najnovších modelov XS, XS Max alebo XR.

Spor medzi Apple a Qualcommom o patenty už trvá dlhšie a nejde len o súčasný prípad. Americký výrobca smartfónov zároveň postupne znižoval svoju závislosť od komponentov Qualcommu, pričom vyvrcholením boli tohtoročné modely. iPhone XS , XS Max ani XR už neobsahujú žiadne modemy od Qualcommu a nahradil ich Intel.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom