Záhada okolo kovového monolitu, ktorý sa prednedávnom zjavil na púšti v americkom Utahu predsa len neskončila. Len dnes doobeda sme ťa síce informovali, že objekt z púšte v USA už niekto odstránil, no len krátko na to sa objavili správy o tom, že sa podobne vyzerajúci monolit objavil pred pár dňami na severe Rumunska, píše LadBible.

Kauza záhadného monolitu pokračuje

Ako informoval portál Daily Mail, v meste Piatra Neamt na severe Rumunska objavili miestni obyvatelia v štvrtok záhadný kovový monolit, ktorý sa až náramne podobá tomu, ktorý pred týždňom našla skupina biológov na púšti v americkom Utahu. V Rumunsku bol objekt nájdený na vrchu Batca Doamnei v blízkosti starej dáckej pevnosti postavenej medzi rokmi 82 a 106 pred Kristom.

Zobraziť celú galériu (1)
Stiri Piatra Neamt / Newsflash

Monolit má výšku približne 4 metre a je jednou stranou otočený k hore Ceahlau, známej miestne ako Svätá hora, ktorá patrí do jedného z najslávnejších pohorí v Rumunsku a je uvedená ako jeden zo siedmich prírodných divov krajiny. Miestne zložky stále nevedia, kto tam objekt postavil.

„Objekt stojí na súkromnom majetku. Stále však nevieme, kto je jeho vlastníkom. Nachádza sa totiž v chránenej oblasti na archeologickom nálezisku. Pred inštaláciou monolitu tak musela daná osoba získať povolenie od našej inštitúcie, ktoré musí schváliť aj ministerstvo kultúry,“ uviedla hovorkyňa organizácie pre kultúru a dedičstvo mesta Rocsana Josanu. 

Zobraziť celú galériu (1)
Monolit v Utahu / Zdroj: Utah Department of Public Safety

Pripomeňme si, ako dopadol „starší brat“ tohto monolitu v Utahu. Krátko po objavení sa zistilo, že na púšti stojí už roky, a okrem prestrelených teórií o mimozemšťanoch sa tak šikovným používateľom Redditu podarilo „vysledovať“ tento objekt až do obdobia medzi augustom 2015 a októbrom 2016.

Vtedy sa v blízkosti natáčal sci-fi dramatického seriálu Westworld, v ktorom sa objekt podobný tomuto monolitu mohol nachádzať. Azda najpravdepodobnejším vysvetlením teda je, že tam niekto túto stojacu rekvizitu zabudol a ostala tam až dodnes.

Vyšetrovanie, odkiaľ skutočne pochádza však dlho netrvalo, pretože monolit bol neznámou stranou odstránený, pričom udiať sa tak malo pravdepodobne v piatok 27. novembra, čo je jeden deň po tom, ako objavili jeho „nástupcu“ v Rumunsku. K žiadnemu z objektov sa zatiaľ nikto neprihlásil.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP