Pokiaľ si si myslel, že ťa tento rok už nič neprekvapí, touto udalosťou z púšti v americkom Utahu ťa možno vyvedieme z omylu. Uprostred pustatiny sa tam totiž pred pár dňami „zjavil“ záhadný monolit, ktorý objavili helikoptéry pri rutinnej kontrole počtu zvierat oblasti. Po internete sa samozrejme okamžite začali šíriť špekulácie o tom, kto tam objekt priniesol, ktoré nakoniec vylúštili až používatelia Redditu, píše CNET.

Nepochybujeme o tom, že pokiaľ by sa na našej planéte mali zjaviť mimozemské objekty, rok 2020 by bol zatiaľ azda najpravdepodobnejším obdobím, kedy by sa niečo také mohlo stať.

Naznačoval to aj nedávny objav štátnych pracovníkov vlády v Utahu, ktorí pri rutinnej kontrole počtu zvierat pri púštnej oblasti v krajine objavili záhadný monolit pripomínajúci objekt, ktorý nepochádza z našej planéty.

Zabudnutá rekvizita zo známeho sci-fi seriálu

Po množstve fám a špekulácií odkiaľ sa tento monolit vzal sa na problém pozreli nadšenci na Reddite, ktorí prostredníctvom sledovania letových dráh vrtuľníkov, ktorí objekt objavili, dokázali v aplikácii Google Earth nájsť jeho presné súradnice a lokáciu v blízkosti národného parku Canyonlands a rieky Colorado.

This monolith of unknown origin just discovered in Utah from r/interestingasfuck

Podľa dostupných údajov a snímok potom zistili, že monolit sa na mieste „objavil“ niekedy medzi augustom 2015 a októbrom 2016, čo je síce poriadne široké časové rozmedzie, no zhruba v tom čase sa v blízkosti natáčal sci-fi dramatického seriálu Westworld, v ktorom sa objekt podobný tomuto monolitu mohol nachádzať.

Azda najpravdepodobnejším vysvetlením teda je, že tam niekto túto stojacu rekvizitu zabudol a ostala tam až dodnes.

Zobraziť celú galériu (2)
Westworld / Zdroj: Moviestillsdb

Je dôležité podotknúť, že v tejto lokalite sa síce natáčalo aj množstvo ďalších seriálov a filmov od známych akčných thrillerov 127 hodín či Mission Imposibble 2 až po klasické westerny v 40. a 60. rokoch minulého storočia, no ak tam 3,5 metra vysoký monolit zanechal práve filmový štáb, je najpravdepodobnejšie, že išlo o titul so sci-fi tematikou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom