Záhadný herný smartfón od Xiaomi svojím skóre ovládol Antutu. Je najlepší na svete
Moderné smartfóny nám svojím hardvérom ponúkajú skutočne poriadny výkon, ktorým zvládajú tie najnáročnejšie operácie. Doteraz však v tomto segmente chýbali modely, ktoré by potešili zarytých milovníkov hier. Kategóriu herných smartfónov zrejme ovládne a rozšíri novým smartfónom aj Xiaomi, ktoré sa s jeho ohromným výkonom pochválilo v Antutu.
Dostaň Fontech do svojich Google odporúčaní
Pridať ako preferovaný zdroj Fontech, odkaz sa otvorí v novom okneSmartfóny od svojho počiatku prešli naozaj dlhú cestu a dnes si môžeme užívať prepracované modely, ktoré spĺňajú tie najprísnejšie nároky. Ako u notebookov, tak aj v tomto segmente sú modely určené pre rôzne využitia. Donedávna nám ale chýbali kúsky orientované pre hráčov. To sa však zmenilo príchodom smartfónu Razer Phone od renomovaného výrobcu herných produktov. Jeho výbava je špeciálne určená práve pre čo najlepší zážitok z hrania, no zdá sa, že ho čoskoro do úzadia pošle nový konkurent.
Tajomné Xiaomi ukázalo dosiaľ nevídaný výkon
Benchmarkový test v Antutu totiž odhalil pripravovaný model od Xiaomi s kódovým označením „Blackshark“. Výsledky testu priniesli prekvapivé číslo, ktorým toto zariadenie prekoná aj tak silných protivníkov ako iPhone X. Celkové skóre totiž činí neuveriteľných 270 680 bodov a ide o doteraz najvyšší výsledok v tomto benchmarku. Dokonca za ním zaostáva aj nepredstavený Samsung Galaxy S9/S9+. Všetku tú silu má novému modelu Xiaomi „Blackshark“ dodávať výkonný Snapdragon 845 v kombinácii s 8 GB RAM pamäťou.
Svoju úlohu v kategórii herných smartfónov tak tento kúsok zvládne excelentne tiež vďaka grafickému akcelerátoru Adreno 630. K tomu všetkému sa má pridať ešte 32 GB internej pamäte a moderný dizajn, ktorý prinesie bezrámikový displej s rozlíšením 2160 x 1080 pixelov a pomerom strán 18:9. Antutu ale odhalilo, že tento záhadný smartfón v sebe nesie aj nový operačný systém Android 8.0 Oreo. Aj keď sa môžu tieto informácie zdať nedôveryhodné, či prehnané, tak možným dôkazom o existencii tohto smartfónu je fakt, že Xiaomi má pod sebou rovnomennú dcérsku firmu Black Shark.

Tá sa zameriava práve na herný priemysel. Okrem toho sa však teraz ukázalo, že môže v rukáve skrývať eso, ktorým prekvapí všetkých výrobcov smartfónov. Xiaomi „Blackshark“ sa tak v Antutu stalo „nadradeným“ modelom, ktorý zatiaľ len takto poráža všetku konkurenciu. Stále sa na tieto prvotné informácie netreba príliš spoliehať, pretože časom sa môže ešte mnoho vecí zmeniť. Hráči by ale medzi smartfónmi určite radi uvítali špičkový model, ktorý splní všetky ich náročné požiadavky a poskytne im dokonalý zážitok z hry.
Dostaň Fontech do svojich Google odporúčaní
Pridať ako preferovaný zdroj Fontech, odkaz sa otvorí v novom okneČítajte viac z kategórie: Novinky
Ďakujeme, že čítaš Fontech. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@fontech.sk.
Teraz čítajú

EÚ pritvrdzuje proti Temu a AliExpressu. Lacná elektronika už nebude taká dostupná

Netflix vytiahne jeden zo svojich najväčších filmov. TOP 11 nových filmov a seriálov v auguste

Stačila im obyčajná žiarovka. Vedci vytvorili revolučný reaktor, ktorý vyrieši problém desaťročia

Rusko práve získava veľkú výhodu vo vojne. Nad Ukrajinou už operuje zákerný systém

Európska energetika sa zásadne mení. Dvaja ropní giganti uzavreli nečakanú dohodu
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP

Po 40-tke tvoj mozog upadá do rutiny. Neurologička prezradila 5 nečakaných návykov, ktoré ho vytrhnú z letargie

Firma z rodinného domu v Poltári dlhuje štátu 38,9 milióna eur. Spájajú ju s medzinárodnou daňovou kriminalitou

Nové destinácie vytláčajú Chorvátsko, Taliansko či Grécko. TOP 3 európske krajiny, ktoré sú hitom leta 2026

Plat 1 602 eur mesačne len s maturitou aj príspevok na bývanie: Finančná správa hľadá nových zamestnancov

Slovenský šport zasiahla smutná správa. Vo veku 82 rokov zomrel historicky prvý člen Siene slávy
- 24 hod
- 48 hod
- 7 dní
-
- Ďalšia nemecká automobilka je v kríze. Tržby prudko klesli, zruší tisícky pracovných pozícií
- Na Netflix pribudol jeden z najlepších slovenských filmov. Posielame ho do boja o Oscarov
- Svetu dochádza jedna z najdôležitejších surovín. Čína už vyrobila umelú náhradu
- Vedci vyvinuli technológiu, ktorá rieši nedostatok pitnej vody. Má účinnosť 99,99 %
- Stačila im obyčajná žiarovka. Vedci vytvorili revolučný reaktor, ktorý vyrieši problém desaťročia
-
- Svetu dochádza jedna z najdôležitejších surovín. Čína už vyrobila umelú náhradu
- Na Netflix pribudol jeden z najlepších slovenských filmov. Posielame ho do boja o Oscarov
- Film, na ktorý sa čakalo 40 rokov, ovládol internet. Dá sa pozrieť aj zadarmo
- Ďalšia nemecká automobilka je v kríze. Tržby prudko klesli, zruší tisícky pracovných pozícií
- Veľký operátor odomyká platený obsah. Zadarmo ho sprístupní všetkým zákazníkom
-
- Jej elektromobily ľudia nechcú. Ikonická automobilka chystá návrat k benzínu
- Film, na ktorý sa čakalo 40 rokov, ovládol internet. Dá sa pozrieť aj zadarmo
- Klimatizácie majú skrytú výhodu, o ktorej väčšina ľudí netuší. V lete ti môže ušetriť peniaze
- Čína spustila najväčší energetický kolos sveta. Ročne prenesie rekordných 6 miliárd kWh čistej energie
- Slováci nechávajú notebook neustále v nabíjačke. Devastujú batériu alebo robia dobre?
Ojazdené autá na Slovensku citeľne zdraželi. Priemerná cena stúpla, mení sa aj ponuka
Umelá inteligencia produkuje sofistikovaný podvod. Odborníci varujú pred novou vlnou
Zelená domácnostiam pokračuje, no podmienky stále chýbajú. SIEA prezradila, čo sa zmení
Extrémne sucho zasahuje už 38 % Slovenska. SHMÚ varuje pred kriticky vyschnutou pôdou
Na D1 pribudli nové ultrarýchle nabíjačky. Elektromobily sa nabijú solídným výkonom
USA spúšťajú globálnu alianciu pre 6G. Chcú získať náskok pred úhlavným rivalom
Klimatická zmena ohrozuje cesty, železnice aj letiská. Európa na nové extrémy nie je pripravená
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP

Po 40-tke tvoj mozog upadá do rutiny. Neurologička prezradila 5 nečakaných návykov, ktoré ho vytrhnú z letargie

Firma z rodinného domu v Poltári dlhuje štátu 38,9 milióna eur. Spájajú ju s medzinárodnou daňovou kriminalitou

Nové destinácie vytláčajú Chorvátsko, Taliansko či Grécko. TOP 3 európske krajiny, ktoré sú hitom leta 2026

Plat 1 602 eur mesačne len s maturitou aj príspevok na bývanie: Finančná správa hľadá nových zamestnancov

