Moderné smartfóny nám svojím hardvérom ponúkajú skutočne poriadny výkon, ktorým zvládajú tie najnáročnejšie operácie. Doteraz však v tomto segmente chýbali modely, ktoré by potešili zarytých milovníkov hier. Kategóriu herných smartfónov zrejme ovládne a rozšíri novým smartfónom aj Xiaomi, ktoré sa s jeho ohromným výkonom pochválilo v Antutu.

Smartfóny od svojho počiatku prešli naozaj dlhú cestu a dnes si môžeme užívať prepracované modely, ktoré spĺňajú tie najprísnejšie nároky. Ako u notebookov, tak aj v tomto segmente sú modely určené pre rôzne využitia. Donedávna nám ale chýbali kúsky orientované pre hráčov. To sa však zmenilo príchodom smartfónu Razer Phone od renomovaného výrobcu herných produktov. Jeho výbava je špeciálne určená práve pre čo najlepší zážitok z hrania, no zdá sa, že ho čoskoro do úzadia pošle nový konkurent.

Tajomné Xiaomi ukázalo dosiaľ nevídaný výkon

Benchmarkový test v Antutu totiž odhalil pripravovaný model od Xiaomi s kódovým označením „Blackshark“. Výsledky testu priniesli prekvapivé číslo, ktorým toto zariadenie prekoná aj tak silných protivníkov ako iPhone X. Celkové skóre totiž činí neuveriteľných 270 680 bodov a ide o doteraz najvyšší výsledok v tomto benchmarku. Dokonca za ním zaostáva aj nepredstavený Samsung Galaxy S9/S9+. Všetku tú silu má novému modelu Xiaomi „Blackshark“ dodávať výkonný Snapdragon 845 v kombinácii s 8 GB RAM pamäťou.

 

Svoju úlohu v kategórii herných smartfónov tak tento kúsok zvládne excelentne tiež vďaka grafickému akcelerátoru Adreno 630. K tomu všetkému sa má pridať ešte 32 GB internej pamäte a moderný dizajn, ktorý prinesie bezrámikový displej s rozlíšením 2160 x 1080 pixelov a pomerom strán 18:9. Antutu ale odhalilo, že tento záhadný smartfón v sebe nesie aj nový operačný systém Android 8.0 Oreo. Aj keď sa môžu tieto informácie zdať nedôveryhodné, či prehnané, tak možným dôkazom o existencii tohto smartfónu je fakt, že Xiaomi má pod sebou rovnomennú dcérsku firmu Black Shark.

Tá sa zameriava práve na herný priemysel. Okrem toho sa však teraz ukázalo, že môže v rukáve skrývať eso, ktorým prekvapí všetkých výrobcov smartfónov. Xiaomi „Blackshark“ sa tak v Antutu stalo „nadradeným“ modelom, ktorý zatiaľ len takto poráža všetku konkurenciu. Stále sa na tieto prvotné informácie netreba príliš spoliehať, pretože časom sa môže ešte mnoho vecí zmeniť. Hráči by ale medzi smartfónmi určite radi uvítali špičkový model, ktorý splní všetky ich náročné požiadavky a poskytne im dokonalý zážitok z hry.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom