To, o čom sa dlhšiu dobu šuškalo, sa teraz stalo realitou. Razer, spoločnosť zameraná na hráčsky priemysel, vstupuje na trh so smartfónmi. Špecifikáciami svojho zariadenia pritom mieri hneď na najvyššiu ligu. 

Prvý smartfón nesie jednoduché označenie – Razer Phone. Zariadenie ponúka hranatý dizajn so stereo reproduktormi Dolby Atmos, ktoré sú umiestnené v dolnom a hornom rámiku na prednej strane. Veľkou doménou zariadenia je ale 5,72-palcový QuadHD displej, ktorý ponúkne obnovovaciu frekvenciu až 120 Hz. Ide o prvý displej s takouto hodnotou v smartfóne a výsledkom toho má byť extrémne plynulé skrolovanie a unikátny zážitok počas hrania.

Poriadny herný výkon

Razer pri svojom prvom telefóne uvádza, že ide o herné zariadenia a potvrdzujú to aj hardvérové parametre. Procesorom je Snapdragon 835, ktorý bude spolupracovať s 8 GB DDR4 RAM pamäťou. Vnútorné úložiska ponúkne 64 GB rozšíriteľných pamäťovou microSD kartou až do veľkosti 1 TB. Batéria s kapacitou 4000 mAh prichádza s podporou rýchleho nabíjania Qualcomm QuickCharge 4.0+.

Na zadnej strane dostala priestor dvojica fotoaparátov s rozlíšením 12 MPx. Štandardný objektív sa prezentuje clonou f/1.8, pričom druhý teleobjektív je zameraný na zoomovanie a ponúka clonu f/2.6. Predná kamera disponuje rozlíšením 8 MPx.

Operačným systémom je takmer úplne čistý Android vo verzii 7.1.1, pričom v prvom štvrťroku 2018 je prisľúbená aktualizácia na najnovšie Oreo. Aj Razer Phone nasleduje súčasný (neobľúbený) trend a súčasťou výbavy tak nie je 3,5 mm audio jack. V balení sa však bude nachádzať redukcia na USB typu-C.

Má šancu?

Spustenie predaja Razer Phone je naplánované na 17. novembra, pričom cena pre Európu je stanovená na 750 €. Toto sú teda základné špecifikácie úplnej prvotiny od spoločnosti Razer, ktorý si to teda aj cenou namieril na oveľa overenejšie značky a modely. Čo myslíš, má Razer Phone šancu presadiť sa v tvrdej konkurencii?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom