V Nórsku sa predajom elektromobilov rozhodne darí a platí to aj o modeloch od automobilky Tesla. Jeden majiteľ Modelu X z tejto severskej krajiny si vďaka svojmu vozidlu dokonca rozbehol celkom úspešný YouTube kanál.

Nór Bjorn Nyland natáča s elektromobilom od Tesly rôzne kúsky a baví s nimi svojich sledovateľov. Testuje pritom aj menej známe funkcie Modelu X, ktorý familiárne nazýva Optimus Prime. Vozidlo často vystavuje aj veľmi netradičným podmienkam, čo sa divákom očividne páči a jeho videá odoberá už viac než 58 tisíc fanúšikov.

Preťahovanie lanom na rozohriatie

K Bjornovým najnovším počinom napríklad patrí preťahovanie lanom, kde proti sebe postavil svoju Teslu a na druhej strane Toyotu Land Cruiser. Model X už pred pretekmi favorizovali jednotlivé špecifikácie. Vyššia váha, niekoľkonásobne väčší výkon a aj lepšie pneumatiky. V tomto súboji Toyota jednoducho nemala šancu.

Poriadna výzva v teréne

Bjorn však následne po preťahovaní lanom zobral svoj Model X aj na veľmi zaujímavý výlet. Vozidlá od Tesly v teréne často nevidíme, no Nór sa práve pre takúto netradičnú jazdu rozhodol. Zobral tak elektromobil do blízkeho lesa a dal mu tam poriadne zabrať. V podmienkach, kde panovali sneh, ľad či dokonca poriadne hlboké blato, mal Model X čo robiť, aby to v relatívnej pohode ustál.

Zobraziť celú galériu (1)
YouTube / Bjorn Nyland

Tesla X je ale predsa len model označovaný ako SUV, takže takýto test ponúka zaujímavé porovnanie jeho schopností. Elektromobil tak nakoniec v lese aj zapadol či stratil zo svojej konštrukcie niektoré plastové časti, celkovo si však podľa Bjorna viedol prekvapivo dobre. Celý výkon Modelu X v náročnom teréne si však už môžeš overiť sám v jeho videu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom