V Nórsku sa predajom elektromobilov rozhodne darí a platí to aj o modeloch od automobilky Tesla. Jeden majiteľ Modelu X z tejto severskej krajiny si vďaka svojmu vozidlu dokonca rozbehol celkom úspešný YouTube kanál.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Nór Bjorn Nyland natáča s elektromobilom od Tesly rôzne kúsky a baví s nimi svojich sledovateľov. Testuje pritom aj menej známe funkcie Modelu X, ktorý familiárne nazýva Optimus Prime. Vozidlo často vystavuje aj veľmi netradičným podmienkam, čo sa divákom očividne páči a jeho videá odoberá už viac než 58 tisíc fanúšikov.

Preťahovanie lanom na rozohriatie

K Bjornovým najnovším počinom napríklad patrí preťahovanie lanom, kde proti sebe postavil svoju Teslu a na druhej strane Toyotu Land Cruiser. Model X už pred pretekmi favorizovali jednotlivé špecifikácie. Vyššia váha, niekoľkonásobne väčší výkon a aj lepšie pneumatiky. V tomto súboji Toyota jednoducho nemala šancu.

Poriadna výzva v teréne

Bjorn však následne po preťahovaní lanom zobral svoj Model X aj na veľmi zaujímavý výlet. Vozidlá od Tesly v teréne často nevidíme, no Nór sa práve pre takúto netradičnú jazdu rozhodol. Zobral tak elektromobil do blízkeho lesa a dal mu tam poriadne zabrať. V podmienkach, kde panovali sneh, ľad či dokonca poriadne hlboké blato, mal Model X čo robiť, aby to v relatívnej pohode ustál.

Zobraziť celú galériu (1)
YouTube / Bjorn Nyland

Tesla X je ale predsa len model označovaný ako SUV, takže takýto test ponúka zaujímavé porovnanie jeho schopností. Elektromobil tak nakoniec v lese aj zapadol či stratil zo svojej konštrukcie niektoré plastové časti, celkovo si však podľa Bjorna viedol prekvapivo dobre. Celý výkon Modelu X v náročnom teréne si však už môžeš overiť sám v jeho videu.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
100%
Neznášam to
0%
O autorovi
Pavol Lupták
Som študentom vysokej školy so zameraním na IT a aj vďaka tomu je môj záujem pomerne neustále upriamený na najnovšie novinky zo sveta moderných technológií a vedy. Rád čítam, športujem a píšem. E-mail: [email protected]
  • dalid

    S takým prístupom by pokazil aj Tatru V3S. Nevhodné auto do toho terénu zobral a potom sa čuduje že sa mu plasty lámu. A hlavne čítanie terénu je tiež jeho slabou stránkou…

    Taktiež toto „preťahovanie “ lanom je úplná blbosť, keď Tesla má obuté pneu s hrotmi a Toyota nie.. (samozrejme krútiaci moment má Tesla lepší, s rovnakými pneu by asi aj tak vyhrala..)

    Tieto videá sú tak na úrovni pre 10 ročné deti, kto niečo odjazdil autom si hneď všimne chyby. Celé je to hlúposť….
    Ten youtober je totálny chxx… Treba mu zakázať takéto hlúposti zverejňovať.. Nech radšej ide soby kŕmiť..