Čínsky gigant Xiaomi ešte v roku 2016 predstavil prvú generáciu elektrického bicykla QiCycle. Tentoraz sme sa dočkali novej generácie s označením QiCycle Electric Power, ktorá opäť prinesie veľa muziky za málo peňazí.

Ako informuje portál Electrek, Xiaomi predstavuje novú generáciu obľúbeného elektrického bicykla QiCycle. Jediné obmedzenie bicykla sa dotklo jeho maximálnej rýchlosti. Čínska vláda zaviedla regulácie, podľa ktorých nesmú e-bicykle prekročiť rýchlosť 25 km/h. Novinka tak určite nebude najrýchlejším e-bicyklom na trhu.

Ostatné špecifikácie a cena z bicykla QiCycle spravia trhák

V každom prípade však opäť prináša dizajnovo zaujímavý a hlavne ľahučký hliníkový rám v skladateľnej forme. Oproti predchádzajúcej verzii dostane QiCycle väčšie 20“ kolesá, ktoré poskytnú lepšie pohodlie v každom teréne. V bicykli je osadená 36 V batéria s kapacitou 5,2 Ah, čo pohodlne vystačí na 40 kilometrový dojazd. Nabíjanie by malo podľa Xiaomi trvať 3 hodiny.

Dizajn je skutočne umne navrhnutý, o čom svedčí aj fakt, že všetky káble sú vedené vnútrom konštrukcie rámu. Tým sa dosiahol čistejší vzhľad, ktorému dodávajú šmrnc zabudované LED svetlá vpredu a vzadu, pričom to zadné slúži aj ako brzdové svetlo.

Nechýba ani malý počítač s mini displejom, ktorého jas sa dokáže upravovať na základe senzora okolitého svetla.

Ten ponúkne informácie o stave batérie, zvolenom jazdnom režime a prevádzke bicykla. Zároveň je ho možné prepojiť za pomoci technológie Bluetooth k smartfónu prostredníctvom aplikácie Mi Home.

Bicykel okrem toho ponúkne 3 jazdné režimy s ohľadom na podiel energie poskytnutej batériou a jazdcom v podobe pedálovania. Na výber sú tak režimy s 25 %, 50 %a 75 % podielom výkonu.

Na prednom kolese môžeme nájsť klasické kotúčové brzdy a na zadnom naopak bubnové, pričom ich kvalitu výrobca deklaruje 3-metrovou brzdnou dráhou. Na čínskom trhu sa tak elektrický bicykel QiCycle Electric Power predstavil s cenovkou 2 999 yuanov, čo v prepočte činí 385 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom