banner-mi-max
Xiaomi už dávno nesmieme brať len ako výrobcu smartfónov a rôzneho inteligentného príslušenstva. Tento čínsky gigant nadobudol označenie technologického velikána globálneho merítka. Dnešné predstavenie nového produktu do portfólia, presnejšie elektrického skladacieho bicykla, len potvrdzuje tieto tvrdenia. Nový produkt však bude zastrešovať nedávno vzniknutá dcérska spoločnosť MIJIA. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Karbónová konštrukcia bicykla je plne skladacia a skvelo sa hodí pri prenášaní v preplnených vlakoch alebo v MHD. Výsledná hmotnosť sa zastavila na hodnote 7 kg. Pohonným agregátom je plnohodnotný elektrický motor s výkonom 250W / 36V, ktorý napája až 20 článkov batérií s kapacitou 2900 mAh. Výsledná kapacita batérií je teda neuveriteľných 58 000 mAh.

xiaomi-qi-cycle(6)

Celkový dojazd na jedno nabitie je 45 km a vysokú kvalitu samotných akumulátorov zaručuje fakt, že sú od spoločnosti Panasonic. V prípade, že sa náhodou vybije batéria, môžete jednoducho využiť klasické pedále s vysokokvalitnou prehadzovačkou od Shimano. Spoločnosť taktiež integrovala funkciu TMM (Torque Measurement Method), čo znamená, že motor dokáže automaticky rozpoznať, aký výkon potrebujete pri pedálovaní. Ak idete napríklad do prudšieho kopca, motor dodá výkon pre čo najpohodlnejšie zdolanie tejto prekážky.

xiaomi-mi-qicycle-elektricky-bikexiaomi-qi-cycle(1)
Na riadidlách je namontovaný malý počítač s vlastným displejom, ktorý ponúka informácie o prejdenej vzdialenosti, spálených kalóriách a napríklad aj o aktuálnej rýchlosti. Tieto údaje sa ďalej odosielajú aj do aplikácie v smartfóne. Xiaomi Qicycle bude v Číne dostupný už onedlho za cenu 2999 juanov, čo približne 402 € a za takto vybavený bicykel je to parádna cena.

xiaomi-mi-qicycle-elektricky-bike-2xiaomi-qi-cycle(2)

xiaomi-qi-cycle(7)xiaomi-qi-cycle(4)

Zdroj: En.miui.com, Mydrivers

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP