Vývoj smartfónov nám za posledné roky ukázal, kam až sú výrobcovia schopní zájsť v snahe zaujať zákazníka. Aj keď môžu mnohí tvrdiť, že nové modely už neprinášajú veľké vylepšenia, Xiaomi sa nás teraz snaží presvedčiť o opaku svojim patentom. Návrh Xiaomi smartfónu so zaobleným displejom po všetkých stranách predstavuje budúcnosť modelov spoločnosti, ktoré sa raz môžu ukázať aj v takom prevedení.

S ohýbaním displejov smartfónov po stranách sa začalo ešte pred pár rokmi, keď s týmito dizajnovými zmenami experimentoval Samsung a ďalšie spoločnosti. Aktuálnym trendom medzi výrobcami smartfónov sú však skladacie modely, na ktorých majú pracovať mnohé známe ázijské spoločnosti. Medzi nimi nechýba ani Xiaomi, ktoré ukázalo náhľad na skladací smartfón. Teraz si však tento čínsky gigant nechal patentovať ďalšiu novinku.

Unikátny dizajn odkazuje na budúcnosť modelov od Xiaomi

Doteraz sme sa stretávali so zahnutými obrazovkami len na dvoch stranách, no Xiaomi tento dizajn povyšuje v poslednom patente na novú úroveň. Jeho koncept totiž dostal displej so zahnutím na všetkých 4 stranách, vďaka čomu pokrýva celú prednú plochu. Futuristický model však nemá vpredu žiadne snímače a dokonca ani selfie fotoaparát. Ten by sa mohol ocitnúť v displeji alebo pod ním ako v prípade modelu Xiaomi Mi MIX 3.

Nenechaj si ujsť
Xiaomi má pripravené eso v rukáve. Na videu predviedlo novú generáciu snímača odtlačkov prstov v displeji

Veľký zobrazovací panel by mohol poňať aj snímač odtlačkov prstov. Predstavu o takomto smartfóne priniesol vo svojej vizualizácii portál LetsGo Digital. V návrhu však nie sú po bočných stranách žiadne tlačidlá, čo odkazuje na nedávno odhalený koncept Vivo Apex. Jediným narušením konštrukcie je diera pre USB-C port. Zadnú časť potom môže Xiaomi vybaviť duálnym fotoaparátom. Odporcovia rámikov displeja a výrezu by však zrejme jasali, ak by sa z toho konceptu stal skutočný smartfón.

Najprv prídu na rad iné trendy

Zatiaľ však musíme počítať s prílivom iných modelov. Tento rok chcú v tomto priemysle vládnuť kúsky s dierou pre selfie fotoaparát v displeji, no pribudnú aj prvé skladacie smartfóny. Výrobcovia sa tak snažia dosiahnuť čoraz väčšie pokroky, no na takéto Xiaomi si zrejme ešte chvíľu počkáme.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom