Mnohí môžu mať pocit, že vývoj smartfónov v poslednom čase stagnuje a výrobcovia už nemajú nič revolučné, čo by zákazníkovi ponúkli. Pravý opak však chce dokázať nový koncept z Číny. Vivo Apex popiera všetky dnešné štandardy smartfónov a v krátkom uniknutom videu ukazuje, akým smerom sa môže tento segment uberať v budúcnosti.

Medzi výrobcami smartfónov sa čoraz viac dostávajú na výslnie čínske spoločnosti, ktoré prinášajú stále lepšie inovácie a dokazujú, že aj dostupnejší model môže byť nabitý najmodernejšími technológiami. Jedným z týchto producentov je známe Vivo, ktoré nedávno v Pekingu odhalilo ako bude vyzerať smartfón budúcnosti.

Vivo najnovším počinom tromflo všetkých konkurentov

Do smartfónu Vivo Apex sa mali podľa doterajších správ dostať len tie najlepšie technológie, aké má výrobca aktuálne k dispozícii a na ktorých pracuje. Dôkazom toho je prvý pohľad na tento model vo videu, ktoré zverejnil známy leakster @UniverseIce na Twitteri. Hoci sa na môže zdať, že duálna zostava hlavných fotoaparátov nie je nič prelomové, Vivo Apex skrýva svoje triumfy inde. Jednou z najväčších inovácií tohto smartfónu je snímač odtlačkov prstov pod celým displejom. 

Aj keď sa táto technológia ešte neuplatnila v moderných modeloch ani v menšej verzii, tento čínsky výrobca siahol hneď po najextrémnejšom riešení. Vďaka tejto výbave bude používateľ schopný odomknúť smartfón priložením prsta na akúkoľvek časť obrazovky, do ktorej pritom nezasahuje žiaden výrez. Vivo natiahlo displej na celú prednú stranu a pomer tohto panela k zvyšku konštrukcie je tak jedným z najvyšších, aký sme doteraz videli. Pri odomykaní odtlačkom prsta sa navyše vďaka funkcii „Fingerprint Light“ rozsvieti aj oblasť, kam používateľ svoj prst priloží.

Nenechaj si ujsť
Na toto čakal technologický svet. Xiaomi predviedlo skladací smartfón priamo na videu

Táto výbava je však len zlomkom toho, čo chce nové Vivo Apex svetu ukázať. Na videu môžeme vidieť, že po bokoch konštrukcie nie je žiaden otvor pre slúchadlá, ale ani nabíjací konektor. Selfie kamera sa pritom vysúva z vrchu len v prípade potreby. Spoločnosť pri nabíjaní stavila len na magnetické piny „MagicPort“ v spodnej časti zadnej steny. Toto pripojenie má slúžiť aj pre prenos dát. Pozorné oko si môže tiež všimnúť, že Vivo nevyužilo ani klasický reproduktor.

Stal sa ním totiž samotný displej, ktorý bude vďaka špeciálnej technológii „SoundCasting “ schopný prehrávať zvuk. Na tomto spôsobe reprodukcie zvuku pritom majú podľa predošlých správ z minulého roka pracovať aj ďalší giganti ako Samsung či LG. Spolu s touto jedinečnou výbavou však Vivo Apex disponuje aj extrémne výkonným harevérom, ktorému nechýba čip Snapdragon 855, obrovská 12 GB operačná RAM pamäť a dostatok úložiska v podobe 256 GB kapacity.

K tomu všetkému ešte výrobca pribalil ako jeden z mála aj 5G konektivitu, ktorá sa má v komerčnom využití presadiť už v najbližších mesiacoch. Nezodpovedanou otázkou však ostáva veľkosť a výdrž batérie, ktorá bude celé Vivo Apex zásobovať energiou. Ostáva tak len dúfať, že spoločnosť poriadne zapracovala aj na tejto časti výbavy a nový Apex nebude napriek špičkovej výbave vo výdrži sklamaním. Viac informácií by nám malo prezradiť už samotné Vivo aj počas výstavy MWC 2019 v Barcelone.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP