Nie je to tak dávno, čo viaceré spoločnosti nevedeli nájsť ten najlepší spôsob na zabezpečenie smartfónu a jeho jednoduché a flexibilné odomknutie. Ako najlepšia možnosť sa nakoniec ukázala funkcia snímača odtlačkov prstov pod displejom. 

V súčasnosti sa viaceré spoločnosti sústreďujú najmä na snímač odtlačkov prstov zabudovaný priamo v displeji. Aj napriek tomu, že s touto novinkou prišla ako prvá spoločnosť Vivo, medzi priekopníkov v oblasti inovácií sa snaží zapísať aj čínske Xiaomi, ktoré sa v novej generácii posnaží vylepšiť funkciu ešte o čosi viac.

Prečítajte si tiež!
Vstavaný snímač odtlačkov prstov v displeji môže spôsobiť Samsungu vrásky na čele. Objavuje sa prvý problém

Niekoľkonásobne väčšia plocha

Zdá sa, že vo viacerých modeloch, ktoré využívajú snímač odtlačkov prstov v displeji sa ako najväčší nedostatok javí práve jeho malá plocha. Práve s týmto problémom sa popasovalo čínske Xiaomi, ktoré prinesie väčšiu plochu samotného snímača. S informáciou prišiel spoluzakladateľ Lin Bin a k dispozícii je aj prvé názorné video.

Vynovená funkcia tak poskytne väčšiu plochu snímača, ktorá bude predstavovať rozmery 50 x 25 mm. V porovnaní so súčasnou veľkosťou plochy snímača pôjde o viac než 5-násobné zväčšenie.

Nová generácia odtlačkov prstov však prinesie aj zrýchlené nastavenie, ktoré zaberie len 1 sekundu či celkové vylepšenie rýchlosti a bezpečnosti. Presný dátum dostupnosti zatiaľ nie je známy, no očakáva sa, že nová generácia sa objaví v roku 2020 a bude súčasťou najnovšej vlajkovej lodi.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom