Po rokoch čakania sme sa konečne dočkali. Rok 2019 sa bude niesť v znamení prvých skladacích smartfónov. K výrobcom ako Samsung či Huawei sa pridá so svojím kúskom aj Xiaomi.

Priaznivci technológií už horlivo očakávajú príchod prvých skladacích smartfónov. Posledné roky sme o týchto zariadeniach zbierali len veľmi málo informácií, no koniec roka 2018 všetko zmenil. Boli sme svedkami predstavenia úplne prvého skladacieho smartfónu Royole FlexPai, svoj prototyp nám ukázal Samsung a Huawei naznačil, že na skladacom smartfóne pracuje taktiež.

Skrýva Xiaomi eso v rukáve ?

Ešte v roku 2018 sa k slovu prihlásilo aj Xiaomi, ktoré taktiež plánuje predstaviť svoj skladací smartfón. Prvé úniky nám sprostredkoval známy leakster Evan Blass a skutočne nebol ďaleko od pravdy. Hovorca spoločnosti Xiaomi, Donovan Sung, pridal na Twitter video, ktoré ukazuje zakladateľa spoločnosti Bin Lina s prototypom skladacieho smartfónu v rukách.

Video teda pekne demonštruje, ako prototyp skladacieho smartfónu od Xiaomi pracuje. V rozloženom stave si môžeme všimnúť tenučké rámiky, ktoré sú podstatne krajšie ako masívny horný rám modelu Royole FlexPai. Zatiaľ čo riešenie od Samsungu či Royole FlexPai sklápa telefón na polovicu, skladanie Xiaomi prototypu využíva duálne sklápanie smerom dozadu.

Cena bude určite vyššia ako v prípade série vlajkových lodí Mi či Mi MIX

Po sklopení oboch skladacích častí zostáva menšia obrazovka, ktorá však má tak trochu nekonvenčný pomer strán. Uvidíme teda, ako sa tomuto pomeru prispôsobia rôzne aplikácie. Každopádne nás však pri skladacom smartfóne zaujíma cena. Vieme, že skladací smartfón od Samsungu bude stáť niečo okolo 2000 € a tiež vieme, že Xiaomi bude určite lacnejšie ako Samsung.

Určite však nemôžme očakávať ceny ako pri sériách vlajkových lodí Mi či Mi MIX. Komponenty ako flexibilný displej a iné špeciálne súčiastky si vyžiadajú svoju daň. Keďže ide o prototyp, nedá sa očakávať, že ho uvidíme na trhu tak skoro a budeme si musieť ešte nejaký ten mesiac počkať. Už teraz sme však zvedaví, či skladací smartfón od Xiaomi bude pri uvedení na trh vyzerať rovnako ako prototyp, ktorý sme videli na videách.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú