Xiaomi kopíruje Apple s novými 3D avatarmi Mimoji, ktoré majú byť súčasťou predstavenia novej rady smartfónov CC9. Spoločnosť to však popiera. O téme píše MacRumors.

Xiaomi súčasne s prípravami na predstavenie novej rady smartfónov jej sesterskej značky CC, s názvom CC9, prináša 3D avatary Mimoji. Tie fungujú veľmi podobne ako Memoji od Apple, pričom umožňujú používateľom vytvárať a navrhovať svoje vlastné avatary a posielať ich, píše Engadget. Mimoji majú taktiež podobné možnosti prispôsobenia, ktoré ponúka Apple, vrátane takmer identických kúskov oblečenia.

Napriek tomu, že podobné upraviteľné 3D avatary existujú už nejakú dobu, pričom ich napríklad používajú aj Samsung a Microsoft, rozhodnutie Xiaomi pomenovať svoju verziu týchto avatatov Mimoji, čo je veľmi podobné názvu Memoji od Apple, sa však zdá byť kopírovaním amerického giganta.

Zobraziť celú galériu (1)
Apple Memoji - Screenshot / Apple

V tlačovej správe však Xiaomi tieto tvrdenia vyvracia. “Vykonali sme interné audity a nenašli sme žiadne dôkazy o tom, že naše postavy Mimoji boli kopírované od ktoréhokoľvek z našich konkurentov, vrátane Apple.”, uvádza správa.

Napriek vyhláseniu spoločnosti to však nie je prvýkrát, čo by Xiaomi kopírovalo Apple emoji. Spoločnosť totižto minulý rok uviedla na novopredstavenom smartfóne Mi 8 podobný ekvivalent symbolov Animoji, ktoré Apple prinieslo s predstavením iPhonu X, píše MacRumors.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom