banner-nubia-z11Vývoj sa neustále posúva vpred, čo si uvedomuje aj CEO Tesly, Elon Musk, ktorý najnovšie informuje o nových úpravách autonómneho riadenia vo svojich elektromobiloch.

Tesla sa snaží vylepšovať schopnosť autonómneho riadenia a podľa najnovších informácií spravil Elon Musk ďalšie inovácie v tomto systéme, ktorý sa má k zákazníkom dostať už onedlho. Zmeny nastali pri poloautomatickom systéme riadenia, vrátane nového systému sledovania vozovky, o ktorom informoval aj fanúšikov na Twitteri. Nedočkavosť zákazníkov je na mieste, pretože nový systém autopilota bude potrebovať aj nový hardvér, ktorý ich modely neobsahujú, a tak si musia počkať na náhradného, rozšíreného autopilota.

tesla-autonomne-riadeniezdroj fotografie: Fortune

TIP: Tech News: Lucid Air si berie na mušku Teslu Model S! Musk sa musí mať na veľkom pozore

Novinka bude ešte lepšia ako jeho predchodca, nakoľko bola upravená rýchlosť, ktorá sa ešte viac prispôsobuje okolitej doprave. Zmena sa dotkla aj automatickej zmeny jazdného pruhu či automatického parkovania. Systém Tesla Vision sa spolieha na spracovanie obrazu pomocou neurónových sietí pre identifikáciu objektov, spôsobu reakcie na ne a podľa vyjadrení samotného Muska ide všetko podľa plánu. Testovanie sa pomaly dostáva do fázy skúšok v rôznych prostrediach. V skratke to znamená, že výrobca bude testovať nový systém intenzívnymi jazdami, aby tak vychytal ešte prípadné nedostatky.

musk-is-also-advancing-teslas-position-in-self-driving-car-tech-going-into-2017zdroj fotografie: Tesla Motors

Zatiaľ sa nepredpokladá, že vylepšený systém riadenia príde v tomto roku. Reálnejšie sú prvé mesiace v tom budúcom, kedy by mohol byť nový systém dostupný pre majiteľov. Ved koniec koncov, Elon dal záväzok, že do konca budúceho roka bude jeho Tesla schopná prejsť cez celú Ameriku len za pomoci autonómneho riadenia, čo znie naozaj dosť futuristicky, no nie je to nereálne.

TIP: Takto vníma Tesla cestnú premávku pri autonómnom riadení

Články s označením „Tech News“ v nadpise ponúkajú prehľad o technologických novinkách a zaujímavostiach z rôznych oblastí od najväčších svetových gigantov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP