banner-nubia-z11O spoločnosti Lucid Motors si pravdepodobne ešte nepočul. Založil ju Bernard Tse, ktorý bol predtým viceprezidentom slávnej Tesly. Po čase si ale založil vlastnú spoločnosť, s ktorou teraz americkému výrobcovi elektromobilov poriadne podkuruje. Elon, dávaj si veľký pozor!

Najnovší počin, ktorý má za úlohu poraziť slávnu Teslu Model S, sa volá Lucid Air, predstavený bol vo Fermonte a minimálne v niektorých aspektoch má výrazne navrch. Nasledujúce body z predstavenia ťa rozhodne presvedčia o tom, že tento nový elektromobil nebude len tak do počtu a keď sa oficiálne dostane na trh, konkurenti budú musieť s týmto startupom rátať.

Novinka zvládne prejsť na jedno nabitie až 644 km. Tesla Model S v najvýkonnejšom prevedení P100D zvládne v úvodzovkách len 507 km, čo je ale stále fantastický výsledok.

lucid-air-oficialnezdroj fotografie: Lucid Motors

Ani pri zrýchlení nepatrí Lucid medzi leňochov a stovku zvládne už za 2,5 sekúnd. Pre porovnanie, po najnovšej aktualizácii softvéru sa Tesla Model S dostane na rovnakú hodnotu.

lucid-air-oficialne-2zdroj fotografie: Lucid Motors

TIP: Jednoduchou aktualizáciou získa Tesla Model S a Model X ešte lepšie zrýchlenie

Nádherným dizajnovým prvkom je panoramatická strecha, respektíve celkový výkon automobilu, ktorý činí ohromných 1000 koní. Slušné žihadlo, čo povieš?

lucid-air-oficialne-3zdroj fotografie: Lucid Motors

V prednej maske sú tiež integrované inovatívne Full LED svetlomety s automatickým nastavovaním

zdroj fotografie: Lucid Motors

lucid-air-oficialne-4zdroj fotografie: Lucid Motors

Podľa spoločnosti je model Air plne vybavený pre autonómne riadenie.

lucid-air-oficialne-5zdroj fotografie: Lucid Motors

TIP: Takto vníma Tesla cestnú premávku pri autonómnom riadení

Batérie dodáva Samsung. Názor necháme na tebe… (na fotografii sa nachádza zahalený prototyp z novembrového autosalónu v LA).

lucid-motors-has-partnered-with-samsung-to-supply-the-batteries-it-will-use-in-its-production-vehicleszdroj fotografie: Lucid Motors

Ak sa pozrieme do interiéru, dominuje mu prekrásny zahnutý displej a podľa renderov bude tiež vybavený špičkovým grafickým rozhraním. Dostupné bude aj hlasové ovládanie funkcií vozidla.

lucid-air-oficialne-6zdroj fotografie: Lucid Motors

lucid-air-oficialne-7zdroj fotografie: Lucid Motors

Pre pohodlie pasažierov sa dokážu zadné sedadlá ohýbať v 55 stupňoch.

lucid-air-oficialne-8zdroj fotografie: Lucid Motors

Vzadu sa tiež nachádza veľká obrazovka, respektíve lepšie povedené televízor, ktorý dokáže ponúknuť zábavu pre celú posádku na zadných sedadlách. Nechýba ani kvalitná audio sústava, no nepoznáme presného výrobcu týchto komponentov.

lucid-air-oficialne-9zdroj fotografie: Lucid Motors

lucid-air-oficialne-10zdroj fotografie: Lucid Motors

Oficiálna produkcia elektromobilu začne neskôr v roku 2018 s dostupnosťou len krátko nato.

lucid-air-oficialne-11zdroj fotografií: Lucid Motors

A dostali sme sa až k cene, ktorá bude v prípade Lucid Air predstavovať približne 96 000 €. V príprave je vraj aj lacnejší model s cenovkou okolo 62 000 €, no vzhľadom k blížiacemu sa nástupu Modelu 3 od Tesly, sa musí tento startup poriadne obracať, aby dokázal zaujať zákazníkov tohto stále veľmi mladého technologického segmentu.

lucid-air-oficialne-12zdroj fotografie: Lucid Motors

TIP: Čínska spoločnosť NextEV údajne vyrobila najrýchlejší elektromobil sveta, svojou rýchlosťou prekonáva aj Teslu

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP