banner-mi-pad-2
Motorola ukázala koncept smartfónu so vstavanou čítačkou odtlačkov prstov už v roku 2011 v podobe Atrix 4G. Minulý rok sa nám akoby roztrhlo vrece so smartfónmi s čítačkami odtlačkov a dnes ich nenachádzame len vo vlajkových lodiach, ale už aj v tých najlacnejších zariadeniach. Zdá sa, že Motorola túto dobu zaspala a teraz sa to snaží napraviť.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Chen Xudong, riaditeľ spoločnosti Lenovo a generálny riaditeľ Lenova pre Čínu a pacifickú Áziu oznámil, že všetky Moto smartfóny, ktoré budú predstavené v tomto roku, budú vybavené čítačkou odtlačkov prstov. Ďalej prezradil ďalšie informácie o Moto smartfónoch pre rok 2016 a dozvedeli sme sa, že výrobca neplánuje predstaviť žiadny smartfón s displejom menším ako 5 palcov. Značka Moto sa bude odteraz používať pre high-end smartfóny a lacnejšie smartfóny budú niesť označenie Lenovo Vibe. Z oboch značiek by dokopy nemalo byť tento rok predstavených viac ako 15 modelov.

Motorola Atrix 4G

Motorola Atrix 4G

Chen Xudong nakoniec zdôraznil, že koncom tohto roka by do Číny konečne mohli znova zavítať aj služby Google. Pre nás to znamená, že aplikácie od Google, ako Obchod Play, Gmail a Mapy nebudeme musieť po kúpe zariadenia z Číny inštalovať manuálne a v smartfónoch by už mohli byť predinštalovné.

Zdroj: Gsmarena.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP