banner-minote-pro
Nie je to tak dávno, keď vyklápačky od spoločnosti Motorola dosahovali obrovskú popularitu, spolu s ikonickým zvonením „Hello Moto“. Tieto časy sú však preč a zdá sa, že so spoločnosťou Motorola sa môžeme definitívne rozlúčiť.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Lenovo, ktoré je od roku 2014 vlastníkom Motoroly, na veľtrhu CES 2016 vyhlásilo, že postupne ukončí používanie tejto značky. To však neznamená, že línia produktov Moto je definitívne mŕtva. Lenovo plánuje produkovať zariadenia línie Moto vo vyššej triede a tým využiť zvučné meno nedávnej minulosti, a stále dosť širokú fanušikovskú základňu Motoroly. Dokonca na zariadeniach uvidíme aj legendárny znak M, po novom však už aj so značkou Lenova.

Moto_X_Style_Colors_Back_Lifestyle13

Z pohľadu zákazníka sa toho veľa nemení. Rovnaký ľudia budú vyvíjať rovnaké produkty, so zmiznutím značky Motorola sa tak zmení len názov týchto produktov. Z pohľadu Lenova to zas vyzerá, ako dobrá stratégia na zvýšenie povedomia o značke na trhu smartfónov, ktorá môže pozitívne ovplyvniť aj predaje zariadení nižšej triedy. Svoje oficiálne stanovisko poskytla aj samotná Motorola, ktorá potvrdila, že bude ďalej pôsobiť pod značkou Lenova. Nová stratégia značenia smartfónov, ale aj nositeľnej techniky bude využívať dvojité označovanie pomocou názvov Moto a Vibe. Spoločnosť ďalej doplnila, že názov Motorola nebol použitý už od vydania originálneho Moto X v roku 2013.

Bude vám značka Motorola chýbať?

Zdroj: Androidauthority.comPhonearena.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP