V úlohe zrodenia Microsoftu hral veľkú rolu a aj keď nebol tak populárny ako Bill Gates, dokázal významným spôsobom ovplyvniť vývoj počítačov. Jeden z najväčších technologických priekopníkov a spoluzakladateľ Microsoftu, Paul Allen, nás teraz opustil vo veku 65 rokov.

Paul Allen sa už od roku 2009 liečil na rakovinu, ktorá sa však po zdanlivo zdarných liečeniach opäť vrátila. Jeho spoločnosť Vulcan prehlásila, že Paul umrel v pondelok po tom, čo sa mu vrátil zhubný non-Hodgkinov lymfóm. Ťažká choroba tak zobrala svetu jedného z najväčších vizionárov, ktorý pred pár desaťročiami pomáhal formovať moderný svet.

Svet prišiel o ďalšieho vizionára

Spolu s Billom Gatesom pomáhal Paul Allen ešte v roku 1974 vytvárať programovací jazyk Basic, no ich plány sa neskôr zmenili a založili firmu, ktorá sa vo svete preslávila svojimi technologickými a softvérovými výdobytkami. Microsoft dnes pozná celý svet a bol to práve aj Paul Allen, kto stál za jeho zrodením.

Nenechaj si ujsť
Vieš, ako vznikol názov spoločnosti Microsoft?

Napriek veľkému bohatstvu, ktoré mu tak obrovská spoločnosť priniesla, však venoval veľkú časť peňazí na charitu, no vedel si svoj majetok aj poriadne vychutnať. Po 10 rokoch však Allen Microsoft opustil, aby založil vlastnú softvérovú spoločnosť Vulcan, na ktorej čele stál dlhé roky. Svet tak prišiel o ďalšieho veľkého vizionára a filantropa, ktorý pomáhal stvoriť to, čo je pre nás dnes bežnou súčasťou pracovného dňa.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom