Vivo Xplay 5 príde so 6 GB pamäťou RAM a Snapdragonom 820

banner-pro-5Podobne ako pri spoločnosti Xiaomi, aj Vivo nechávalo svojich fanúšikov na vlajkovú loď čakať. Nedávno však Vivo prostredníctvom populárnej čínskej sociálnej siete Weibo potvrdilo špecifikácie novinky. A vyzerá to tak, že čakať sa naozaj oplatilo.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Podľa informácie priamo zo spoločnosti Vivo bude vlajková loď Vivo XPlay 5 disponovať až 6 GB pamäťou RAM. Mohlo by ísť o prvý smartfón s operačnou pamäťou RAM o veľkosti 6 GB. Najväčším konkurentom v tomto aspekte má byť práve vyššie spomínané Xiaomi so svojou vlajkovou loďou Xiaomi Mi5.

Vivo-XPlay-5-6GB-RAM

S najväčšou pravdepodobnosťou bude RAM dodávaná spoločnosťou Samsung, ktorá minulý rok vyvinula špeciálne DRAM čipy práve pre smartfóny. Pamäti RAM sekunduje momentálne najvýkonnejší procesor na trhu, osemjadrový Snapdragon 820. Novinka teda ponúkne brutálny výkon aj oproti čerstvo predstaveným vlajkovým lodiam gigantov LG a Samsung, ktoré disponujú zhodne 4 GB RAM pamäťou.

Vivo XPlay 5

Z ostatných špecifikácií je nevyhnutné spomenúť displej s dvojitým zakrivením, ktorý bude mať podľa najaktuálnejších informácií 2K rozlíšenie. Uhlopriečka by mala dosahovať veľkosť 6-palcov. Snímky zhotovíte 16 MPx primárnym a 8 MPx sekundárnym fotoaparátom. Dostatok energie na chod novinky by mala zabezpečiť masívna 4300 mAh batéria. Oficiálne predstavenie je naplánované na 1. marca 2016. Otázkou zostáva, či Vivo dokáže silnú hardvérovú výbavu podporiť aj kvalitnou softvérovou nadstavbou.

Zdroj: Gizmochina.com

 

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]