Čínske Vivo dnes oficiálne predstavilo svojho zástupcu vlajkovej lode, Vivo X5Pro. Spoločnosť organizovala rovno dve tlačové konferencie a to v Pekingu a v čínskom Kanton (Guangzhou). Poďme sa pozrieť na to, čím chce výrobca tento rok zaujať. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na Facebooku a Google+!

Vivo X5Pro prichádza s jedinečným dizajnom, ktorý tvorí dvojica zakrivených sklených 2.5D panelov na jeho prednej i zadnej strane a kovový rám medzi nimi. X5Pro sa tiež radí medzi tie tenšie smartfóny, keďže jeho hrúbka je len 6,4 mm. Celkové rozmery nového Vivo smartfónu sú 147,9 × 73,45 × 6,44 mm a váha sa zastavila na 147 gramoch. Na prednej strane zariadenia sa nachádza 5,2″ SuperAMOLED displej s rozlíšením 1920 x 1080 pixelov, zatiaľ čo pod displejom je umiestnená trojica kapacitných tlačidiel.

vivo-x5-pro
Vo vnútri X5Pro nájdeme osemjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 615 s taktom 1.7 GHz a 64-bitovou architektúrou, ktorému sekunduje 2 GB RAM. Vnútorná pamäť má klasických 16 GB, smartfón napája slabšia 2300 mAh batéria a o kvalitný HiFi zvuk sa postará dvojica čipov CS4398 DAC + AX97220 op amp. Vivo X5Pro beží na novšom Androide 5.0 Lollipop spolu s vlastnou nadstavbou FunTouch OS 2.1, ktorá prináša niekoľko funkcií. Za najväčšiu technologickú novinku v X5Pro však považujeme použitie technológie rozpoznávania očí, vďaka ktorej bude môcť používateľ odomykať smartfón nasnímaním vlastného oka. Snímač je umiestnený v prednej kamere a Vivo špeciálne pre túto technológiu vytvoril vlastnú aplikáciu.

vivo-x5-pro-7
X5Pro je tiež vybavený 13-megapixelovým fotoaparátom s 5-prvkvým objektívom chráneným zafírovým sklom. Snímač podporuje fázovú detekciu s automatickým zaostrovaním (PDAF). Predná strana zasa obsahuje 8-megapixelový fotoaparát, ktorý bude okrem snímania očí snímať aj 32 MPx selfie fotografie.

Vivo zatiaľ neoznámil oficiálnu cenu nového Vivo X5Pro, ako ani dátum uvedenia na trh.

Zdroj: Gizmochina.com, Mobile.IT168.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP