November 2020 sa do hernej histórie zapíše veľkými písmenami. Prichádza totiž nová generácia herných zariadení, ktoré v radoch hráčov spôsobujú skutočný ošiaľ. Už teraz je jasné, že prichádzajúce herné zariadenia sa neujdú každému, čakať na dobré sa však v tomto prípade rozhodne oplatí. Tu je výber najlepších titulov, ktoré si budeš môcť (nielen) na next-gen konzolách vyskúšať už tento mesiac.

Dirt 5

Dátum vydania: 6. November

Platforma: PC, PlayStation 4, Xbox One

Svoje pretekárske zručnosti si budeš môcť otestovať v pripravovanom, v poradí už piatom titule, zo série Dirt. Autori sľubujú rozdielne prostredia ako napríklad zasnežené trate, oblasti plné prachu alebo aj samotnú Gymkhana Arénu. Samozrejmosťou je prepracovaný mód kariéry, v ktorom budeš mať k dispozícii niekoľko desiatok najrôznejších vozidiel.

Variabilita by mala byť zaručená vďaka veľkému počtu rôznych druhov pretekov. Okrem klasických okruhov sa tak môžeš tešiť na šprinty, časovky alebo špeciálne preteky, kde podmienky určujú jednotliví sponzori. V príprave je aj verzia pre novú generáciu herných zariadení, ktorá bude mať vylepšenú grafickú stránku. Na Xbox Series X bude dostupná podpora 120 Hz zobrazenia.

Need for Speed: Hot Pursuit Remastered

Dátum vydania: 6. November

Platforma: PC, PlayStation 4, Xbox One

Ak preferuješ nablýskané super športové autá pred špinavým off-roadom, určite ťa potešila správa o pripravovanej prerábke Need for Speed: Hot Pursuit. Hlavným ťahákom sú nelegálne preteky, čo sa však nepáči strážcom zákona. Pripravovaná novinka bude mať vylepšené grafické spracovanie, ktoré bude podporovať najnovšie grafické vychytávky.

Fanúšikovia adrenalínu tak určite ocenia 4K rozlíšenie, pocit z rýchlosti umocní 60 snímok za sekundu, pri ktorých hra pobeží. Modely áut budú kompletne prepracované a vylepšené budú aj tiene alebo odrazy. Výkon aktuálnej  generácie  herných zariadení autorom umožnil zvýšiť dohľadnosť, detailnosť textúr a pridať do hry oveľa viac objektov ako v pôvodnej verzii.

Xbox Series X / S

Dátum vydania: 10. November

Microsoft nám prináša svoju doposiaľ najvýkonnejšiu hernú konzolu Xbox Series X. Novinku bude poháňať 8-jadrový AMD Zen 2 procesor taktovaný na 3, 8 GHz, grafickú kartu s architektúrou RDNA 2 AMD GPU a 16 GB GDDR6 pamäte. Hrubý výkon je odhadovaný na 12 TFLOPs, čo z tohto zariadenia robí najvýkonnejšiu hernú konzolou všetkých čias. Cenovka bola stanovená na 499 eur.

Pre menej náročných hráčov, bola ohlásená výkonnostne slabšia verzia s názvom Xbox Series S. Okrem úplne iného dizajnu ťa určite zaujme atraktívna cenovka 299 Eur. Táto novinka nebude obsahovať diskovú mechaniku. Procesor taktovaný na frekvenciu 1,75 GHz a 10 GB pamäte poskytujú výkon 4 TFLOPs. Hry nebudú na rozdiel od svojho silnejšieho súrodenca bežať v natívnom 4k rozlíšení, ale v 1440p.

Assassin’s Creed Valhalla

Dátum vydania: 10. November (PlayStation 5 verzia 12. November)

Platforma: PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox Series X, Stadia

Najnovšie pokračovanie série Assassin’s Creed, tentokrát s podtitulom Valhalla, nás tentokrát prenesie do sveta Vikingov. Autori opäť sľubujú obrovský otvorený svet plný prekvapení a originálnych prvkov typických pre dané obdobie. Ako sme už ťa už informovali v samostantom článku, v stredovekom Anglicku budeš sledovať príbeh bojovníka Eivora.

Po tvojom boku bude stáť tvoj brat a skupina verných spolubojovníkov. Fanúšikov určite poteší návrat skrytej čepele, ktorá je neoceniteľným pomocníkom pri kradmom pohybe nepriateľským územím. Valhalla nadviaže na tradíciu predchádzajúcich titulov, takže môžeme očakávať  postupné vylepšovanie vybavenia, učenie sa nových schopností a nelineárny postup hrou.

Yakuza: Like a Dragon

Dátum vydania: 10. November

Platforma: PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox Series X

Súperenie o nadvládu v japonskom podsvetí sa presunulo zo žánru akčných dobrodružstiev do sveta hier na hrdinov. Boje v reálnom čase sa zmenili na taktické súboje na ťahy. Aby si dokázal čeliť svojim nepriateľov, budeš mať možnosť vybaviť svojich hrdinov lepšími zbraňami alebo doplnkami. Každá z týchto postáv je unikátna a má svoje špeciálne využite, či už v boji alebo mimo neho.

Okrem hlavnej dejovej linky sa môžeš zapojiť do skúmania herného sveta, kde natrafíš na rôzne vedľajšie úlohy. Nemusíš ich nutne plniť, no doplnia a rozšíria príbehové pozadie, prinesú cenné skúsenosti a hlavne unikátne kúsky vybavenia. Viac detailov o tomto veľmi zaujímavom počine ti prinesieme v pripravovanej recenzii.

PlayStation 5

Dátum vydania: 10. November (USA, Kanada, Austrália, Japonsko)

Kým v USA, Kanade, Austrálii a Japonsku sa už budú hráči tešiť zo svojich nových herných zariadení, zvyšok sveta si bude musieť počkať až do 19. novembra. K dispozícii budú 2 verzie zariadenia. Lacnejšia verzia bez optickej mechaniky bude stáť 399 Eur, verzia s mechanikou je sa predáva za 499 eur. Dizajnéri novej PlayStation 5 robili všetko preto, aby sa vyhli chybám, ktoré sprevádzali predchádzajúcu generáciu.

Problémy s hlučnosťou a prehrievaním by mali byť minulosťou. V nedávnom článku sme sa zamerali aj na rozbor jednotlivých komponentov. Futuristický dizajn novej konzoly síce nemusí sadnúť každému, no jej výkon a nová architektúra postavená na veľmi rýchlom SSD disku sú obrovským lákadlom. Novinku poháňa 8-jadrový Ryzen Zen procesor taktovaný na 3,5 GHz,  grafická karta s architektúrou AMD Radeon RDNA 2 a 16 GB GDDR6 pamäte. Celkový výkon je odhadovaný na 10,28 TFLOPs.

Demon’s Souls

Dátum vydania: 12. November

Platforma: PlayStation 5

Jedným z prvých titulov, ktoré si budeš môcť na svojej PlayStation 5 vyskúšať, je prerábka kultového titulu Demon’s Souls. O náročnosti tejto hry kolujú medzi hráčmi rôzne legendy. Tie sú ale pravdivé len z časti. Ide síce o titul, ktorý ti nedá nič zadarmo, ale má pevne dané pravidlá a za všetky svoje chyby môže hráč sám. Originál vyšiel exkluzívne pre PlayStation 3 a položil pevné základy pre nový herný žáner.

Za novinkou stojí štúdio Bluepoint, ktoré sa špecializuje na prerábanie starších titulov pre aktuálne herné zariadenia. Grafická stránka je úchvatná a atmosféru si zachováva pôvodného ducha. Vďaka rýchlemu integrovanému SSD disku, ktorým disponuje PlayStation 5 je nahrávanie hry prakticky nulové. Nedávno sa objavili špekulácie o pripravovanej verzii pre PlayStation 4, no prípadný dátum vydania zatiaľ špecifikovaný nebol.

Godfall

Dátum vydania: 12. November

Platforma: PC, PlayStation 5

Akčná hra na hrdinov v pohľade z tretej osoby, bude zabalená do naozaj krásneho grafického spracovania. Vývojári z Gearbox prinesú na naše monitory brutálnu akciu zameranú na súboje na blízko. Príbeh v móde pre jedného hráča by mal mať  podľa samotných tvorcov až epické rozmery. Či tomu tak bude zistíme už 12. novembra, kedy bude titul dostupný pre PC a PlayStation 5.

Okrem hry pre jedného hráča bude v hre aj režim pre viacerých hráčov. Po vzájomných súbojoch, kde si budú hráči merať svoje sily, bude dostupný aj režim kooperácie pre dvoch až troch hráčov. Možnosti rozvoja postavy sú vďaka veľkému množstvu rozličných predmetov veľmi široké. Vybavenie tak určuje spôsob hrania, ktorý môže byť pre každého hráča jedinečný.

Marvel’s Spiderman: Miles Morales

Dátum vydania: 12. November

Platforma: PlayStation 4,  PlayStation 5

Aj keď nejde o plnohodnotné pokračovanie dobrodružstiev pavúčieho super hrdinu, očakávania od tejto novinky sú veľmi vysoké. Ide o rozšírenie pôvodného príbehu s novým hlavný protagonistom. S pôvodným Spidermanom sa tu samozrejme stretneš a v príbehu bude zohrávať kľúčovú úlohu, Miles Morales však bude vo všetkých ohľadoch menšou hrou, čomu zodpovedá aj rozloha hernej mapy.

Neznamená to však, že celková kvalita pôjde smerom dole. Práve naopak. Očakávať môžeme vizuál vylepšený o ray-tracing efekty, stabilnejšie snímkovanie a rýchlejšie nahrávanie. Samozrejme vylepšenia technického rázu sa týkajú hlavne verzie pre PlayStation 5. Aj napriek pôvodne avizovanej exkluzivite pre next-gen vychádza totiž novinka nakoniec aj pre PlayStation 4.

Call of Duty: Black Ops Cold War

Dátum vydania: 13. November

Platforma: PC, PlayStation 4,  PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X

Pokračovanie zdanlivo nekonečnej série Call of Duty vychádza v novembri,  so železnou pravidelnosťou, už niekoľko rokov. Ako už samotný pod titul Cold War naznačuje, tentokrát bude dej zasadený do obdobia fiktívnej studenej vojny USA a Sovietskeho zväzu. V role elitného agenta sa pustíš do prenasledovania postavy menom Perseus, ktorého cieľom je zmeniť rovnováhu svetových síl.

Zaujímavý príbeh bude aj tentokrát doplnený o hru pre viacerých hráčov, ktorú sme mali možnosť otestovať v otvorenej alfa a následne aj beta verzii. Pôjde o rýchlu akciu, ktorá bude podporovať vzájomnú hru ako pre majiteľov aktuálnej generácie herných zariadení, tak aj pre blížiacu sa novú generáciu v podobe PlayStation 5 a Xbox Series X.

Záplava herných titulov

Novembrová herná ponuka je vo veľkom ovplyvnená príchodom next-gen konzol, ktoré sa nedočkajú len nových herných kúskov, ale tiež záplavy starších veľkých hier s grafickými aktualizáciami sľubujúcimi vizuálne vylepšenia. Zaujímajú ťa, ktoré hry budú sprevádzať štart konzol v polovici novembra? Nevynechaj detailný zoznam, ktorý obsahuje aj informácie, či budú upgrady dostupné bezplatne.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP