Pred malou chvíľou bol oficiálne predstavený nový titul patriaci do rodiny Need For Speed. EA na svojej oficiálnej stránke spustilo prednedávnom odpočítavanie pod značkou #BEAT510. Ešte pred oficiálnym ohlásením však unikli obrázky a informácie, že v tomto prípade nepôjde o plnohodnotné pokračovanie, ale o remaster 10 rokov starého titulu Need For Speed Hot Pursuit.

Už spomínané hodnoty 510 čo-to naznačujú. V prvom rade šlo o dátum, keďže práve dnes, teda 5. októbra, bol titul oficiálne ohlásený. Ešte dôležitejšiu úlohu hrá 510 priamo v ukážke, ktorá je kombináciou reálnych hereckých výkonov a záberov  z hrania pripravovanej novinky.

História titulov série Need For Speed siaha až do polovice 90. rokov. V roku 1994 vznikol  prvý diel, ktorý položil pomyselné základy série, ktorá nestavala na reálnych pretekoch, ale na pocite z rýchlosti drahých áut, ktoré sú pre bežných smrteľníkov nedostupné.

Skutočným míľnikom v sérii bol až 3. diel s podtitulom Hot Pursuit. Hrateľnosť totiž výrazne ovplyvňovala prítomnosť policajných automobilov. Ich cieľom samozrejme nebolo nič iné ako tvoja eliminácia. Tento prvok titul výrazne odlišoval od konkurencie.

 

V roku 2010 vyšiel titul s identickým názvom, aj obsahom a hlavným lákadlom boli práve naháňačky s policajtami. Zaujímavou novinkou bola možnosť sadnúť za volant policajného auta a pozrieť sa nelegálne pretekanie z opačnej strany zákona.

Need For Speed Remastered bude okrem vylepšenej a krajšej verzie základnej hry obsahovať aj všetky doteraz vydané DLC. Okrem toho autori sľubujú aj tzv. cross-play hru pre viacerých hráčov. V praxi to znamená, že si budeš môcť svoje šoférske schopnosti vyskúšať proti zvyšku sveta bez ohľadu na platformu, na ktorej hra pobeží.

Tešiť sa môžeš na nádherné spracovanie v 4K  a pocit z rýchlosti umocní 60 snímkov za sekundu. Modely áut budú byť kompletne prepracované a vylepšené budú aj tiene alebo odrazy. Výkon aktuálnej  generácie  herných zariadení autorom umožnil zvýšiť dohľadnosť, detailnosť textúr a pridať do hry oveľa viac objektov ako v pôvodnej verzii.

Vydanie hry je naplánované na 13. novembra pre PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch a PC.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú