Jedným z prvých titulov, ktoré budú dostupné na prichádzajúcu generáciu herných konzol, bude aj pripravované pokračovanie série Assassin’s Creed. Keďže vydanie hry sa nezadržateľne blíži, Ubisoft dnes na svojom oficiálnom YouTube kanáli predstavil novú príbehovú ukážku.

Hra s podtitulom Valhalla ťa tentokrát zavedie to stredovekého Anglicka, kde budeš sledovať príbeh vikingského bojovníka Eivora. V ukážke bol predstavený Eivorov brat Sigurn, v sprievode ktorého je niekoľko tajomných cudzincov.

Vyzerá to tak, že ide o bratstvo assassínov, ktorí so sebou okrem cenných informácií prinášajú zvláštnu zbraň. Znalci série určite vedia, že ide o skrytú čepeľ, ktorá sa po Egyptskom a Gréckom dobrodružstve vracia späť v pôvodnej podobe. Ak ťa zaujíma história tejto série, určite si nenechaj ujsť náš článok, ktorý detailne popisuje toto ohromné univerzum.

Prezentovaná grafika vyzerá naozaj dobre. V ukážke môžeš vidieť úchvatnú hru svetla pri západe Slnka, a rovnako aj detailne spracované postavy. Predstavené boli aj možnosti postupu hrou – na jednej strane je možné likvidovať nepriateľov bez toho, aby si to všimli, no keď dôjde k otvorenému stretu, Eivor nezaprie svojho bojovného ducha a chopí sa sekery.

Po hernej stránke pôjde o evolúciu predchádzajúcich dvoch dielov, čiže s určitosťou môžeme očakávať rozvoj postavy ako ho poznáš z hier na hrdinov a tvoje voľby by mali mať veľký vplyv na svet okolo. Temný a otvorený herný svet bude podľa vyjadrení vývojarov poskytovať dostatok oblastí na skúmanie. Chýbať nebudú ani mini hry v podobe lovenia rýb, zvierat a svoju odolnosť si vyskúšaš vo výzve v pití alkoholu.

Do sveta starého Anglicka sa pozrieš už 10. novembra a hra bude k dispozícii na PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5, Xbox Series X a samozrejme počítače.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú