Služby zdieľaných bicyklov máme už takmer po celom Slovensku. Obľuba týchto služieb u Slovákov neustále rastie, nakoľko ide o ideálny spôsob dopravy v rámci mesta, ktorý častokrát šetrí čas, peniaze a v neposlednom rade aj životné prostredie.

V súčasnosti naplno funguje verejné požičiavanie bicyklov v Bratislave, Trnave, Nitre, Piešťanoch, Žiline, Prievidzi, Košiciach, Trenčíne, Prešove, Poprade, Trebišove a po novom už aj v Moldave nad Bodvou.

V Bratislave sa o prevádzku bikesharingu stará spoločnosť Slovnaft. V Žiline sa na financovaní podieľa automobilka KIA. Najväčší bikesharing na Slovensku sa ale nachádza v Košiciach a prevádzkuje ho spoločnosť Antik Telecom. Po Košiciach, Poprade a Trebišove spustil Antik Telecom bikesharing aj v ďalšom meste, ktorým sa stala Moldava nad Bodvou. V ostatných mestách služby prevádzkujú samosprávy alebo iné súkromné firmy.

Je všeobecne známe, že podobné služby sú magnetom pre vandalov, a preto sa vo viacerých mestách museli vysporiadať s rôznymi incidentami, ktoré boli spojené s poškodzovaním či krádežami bicyklov.

O tom, že vandalizmus nepozná hraníc sa mohli presvedčiť v Žiline, Košiciach, ale aj v Bratislave, pričom o vandalizme sme sa venovali aj v našom rozhovore s prevádzkovateľom bratislavskej služby zdieľaných bicyklov.

Zobraziť celú galériu (0)
V Žiline zaznamenali viacero prípadov vandalizmu na zdieľané bicykle, BikeKIA

V takmer každom meste je však iný prevádzkovateľ, čo sa odvíja od výslednej ceny za požičanie a práve preto ti prinášame prehľad veľký bikesharingu aktuálnych služieb bikesharingu na Slovensku.

[supsystic-tables id=62]

 

[supsystic-tables id=64]

 

[supsystic-tables id=65]

* platí 24 hodín, neobmedzený počet jázd v celkovom čase 12 hodín, jazdy nad 12 hodín spoplatnené sumou 12 centov za každých ukončených 6 minút jazdy.

* * jazda do 30 minút v cene, jazda nad 30 minút spoplatnená 12 centov za každých ukončených 6 minút jazdy, program zahŕňa kredit v hodnote 0,60€.

* * *  jazda do 30 minút v cene, jazda nad 30 minút spoplatnená 12 centov za každých ukončených 6 minút jazdy, program zahŕňa kredit v hodnote 1,20€.

* * * * jazda do 60 minút v cene, jazda nad 60 minút spoplatnená 12 centov za každých ukončených 6 minút jazdy, program zahŕňa kredit v hodnote 2,40€.

* * * * * následne sa získavajú kredity vykonaním dobrého skutku niektorej z prešovských organizácií, pričom platí – 1 pomocná aktivita – 1 kredit – 2,50€.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP