Samsung Galaxy S10 sa oficiálne začal predávať v piatok 8. marca 2019. O smartfón bol rekordný záujem, čo zrejme spôsobil aj darček v podobe bezdrôtových slúchadiel Galaxy Buds. 

Vlajkové lode spoločnosti Samsung vždy patrili medzi to najlepšie na trhu. Inak tomu nie je ani v najnovšom prírastku v podobe Galaxy S10, ktoré prišli s radikálnou zmenou dizajnu. Či ide o dobrý krok alebo nie ukáže až čas a predajné čísla. Hoc po vybalení smartfónu z krabice ho môžeš prakticky hneď používať, je tu možnosť niektoré veci si prispôsobiť, v čom tkvie hlavná výhoda Androidu.

Nejedná sa síce o prelomové funkcie, no o niektorých si možno ani nevedel, a to hlavne vtedy, ak vlastníš prvýkrát smartfón značky Samsung.

Zmena rozlíšenia a farebného podania

Samsung Galaxy S10 a S10 Plus ohúria predovšetkým displejom, kde Samsung dlhodobo patrí medzi špičku. Maximálne rozlíšenie je až 2K, no zariadenie má prednastavené FullHD+ rozlíšenie. Ak ti nevadí vyššia spotreba elektrickej energie, určite si to v nastaveniach zmeň na WQHD+.

Rovnako to platí aj v podané farieb, ktoré je nastavené na Prirodzený. Ak to však zmeníš na Sýte farby, tak farby dostanú oveľa sýtejší nádych, čo znova vedie k ešte lepším a sýtejším farbám.

Nočný režim

V opačnom prípade si môžeš stiahnutím hornej lišty aktivovať nočný režim, ktorý minimalizuje spotrebu energie. AMOLED displej totiž pri zobrazení čiernej vypína pixely, čím sa šetrí drahocenná energia. Ak teda chceš z batéria dosiahnuť maximum, určite využi túto možnosť a to nie len v noci, ale aj vo všedný deň.

Využi gestá

Klasické virtuálne tlačidlá na navigáciu zrejme pozná každý, no s príchodom Androidu 9 a nadstavby One UI pribudla možnosť ovládania pomocou gest, ktoré sú skutočne návykové a rýchlo si na ne zvykneš. Aktivuješ ich v Nastavenia -> Obrazovka -> Navigácia -> Navigačný panel.

Farebné upozornenia po bokoch obrazovky

Tzv. Edge Lighting je dostupný už od Galaxy S8, no nakoľko S10 nemá notifikačnú diódu, táto možnosť ešte viac naberá na dôležitosti. Vybrať si môžeš rôzne vzory či farby a nechýba možnosť ďalšieho prispôsobenia.

Priraď tlačidlu Bixby vlastnú predvoľbu

Zaujímavý a rozhodne vítaný krok od spoločnosti Samsung, ktorá dovoľuje prispôsobiť si tlačidlo Bixby podľa seba a priradiť mu prakticky akúkoľvek funkciu.

Zvoľ si parádnu tapetu

O vhodnosti diery v displeji a hlavne jej atraktivite sa môžu viesť rôzne debaty a zrejme by sa názory veľmi líšili. Tak či onak, tento nielen dizajnový, ale aj funkčný prvok môžeš „zakryť“ vhodným pozadím, ktoré sa k tomu perfektne hodí. Možno ťa zaujme aj niektorá z našej galérie.

Reddit

Tento článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Samsung

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom