Svoje umenie vytvoriť špičkový kus techniky nám kórejský Samsung dokázal pri predstavení Galaxy S8. Výnimočným ho ale robí aj jeho nádherný „Infinity Display“. Divízia spoločnosti zaoberajúca sa výrobou a vývojom nových obrazoviek teda odviedla poriadny kus roboty. No tu to ani zďaleka nekončí, pretože už teraz Samsung pracuje na ešte lepšom displeji.

Samsung tak začal s prácami na novom type displeja, ktorý nebude mať konkurenciu. Ďalšia, v poradí už 7. generácia sa nám zrejme ukáže v druhom kvartáli nasledujúceho roka. S každou novou generáciou displejov rastie aj kvalita obrazu, ktorá sa pomaly blíži k úplnej dokonalosti. Ďalšou podstatnou vlastnosťou nových obrazoviek je menšia spotreba batérie. Samsung však neostáva iba pri jednom type displeja, ale pracuje hneď na troch novinkách.

galaxy s8zdroj fotografie: FocusTECH

Prvým z nich je skladateľný OLED panel, ktorý je s najväčšou pravdepodobnosťou určený pre budúci ohybný smartfón Samsungu. Ten sa v malom množstve môže na trhu ukázať už na sklonku tohto roka, no v plnej sile ho uvidíme zrejme až o niekoľko mesiacov neskôr. Novým typom ohybných AMOLED displejov má byť aj tzv. „Chip-on-chip“ panel, ktorý sa miesto skleneného substrátu bude skladať zo špeciálnych plastových častíc.

galaxy s8zdroj fotografie: Android Central

Nenechaj si ujsť
Tento koncept a hardvérové špecifikácie predstavujú všetky naše túžby o Samsungu Galaxy Note 8

Eso v rukáve kórejského výrobcu však predstavuje zobrazovací panel so 4K rozlíšením a hustotou pixelov až 800 ppi. Displej s takýmito parametrami nie je prirodzene určený pre veľké zariadenia, ale najmä pre smartfóny. Samsung sa teda so železnou pravidelnosťou snaží obrazovky zdokonaľovať, čoho dôkazom má byť aj tohtoročný phablet Note 8. O ňom sa šepká, že do výbavy dostane práve 4K displej s uhlopriečkou až 6,4″.

Návrh displeja pre Galaxy Note 8

zdroj fotografie: PhoneArena

Pri tomto high-ende sa gigant taktiež bude opäť snažiť presadiť nový pomer strán displeja 18,5:9 a rozlíšenie sa potom zastaví na úrovni 4428 x 2160 pixelov. Z obrazovky by ukrojili len softvérové navigačné tlačidlá a hustota pixelov klesne „len“ na 770 ppi, no fanúšikom virtuálnej reality by to zrejme absolútne nevadilo. Samsung sa tak čoskoro môže pridať k Sony, ktoré 4K displej ponúka už teraz vo svojej prémiovej Xperii.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom