Na prestížnej konferencii Samsung Developers, ktorá sa uskutočnila 7. novembra, spoločnosť okrem iného predstavila predovšetkým nové dizajnové rozhranie v podobe One UI. Hlavným cieľom je priniesť jednoduchšie a príjemnejšie používanie Android smartfónov.

One UI je zamerané na tri kľúčové aspekty nového používateľského rozhrania. Jedná sa najmä o celkové zjednodušenie, nenáročné používanie a vizuálnu príťažlivosť. Minimalistický dizajn bude po novom umiestňovať najrelevantnejší obsah v spodnej časti obrazovky, čo uľahčí používanie jednou rukou. Pre celkový komfort budú odstránené zbytočné prvky, ktoré obmedzovali rýchlejšie orientovanie sa v smartfóne.

Tešiť sa nakoniec môžu aj používatelia minuloročných modelov

Nové používateľské prostredie od Samsungu by malo v najbližšom čase nahradiť nadstavbu Samsung Experience, ktorá bola kedysi známa taktiež aj ako TouchWiz. Stane sa tak už pri aktualizácii na Android 9 Pie, pričom prvotné informácie hovorili o tom, že novinka bude k dispozícii len pre aktuálne vlajkové lode Galaxy S9/Plus a Note 9. Spoločnosť sa však nakoniec rozhodla potešiť aj používateľov starších modelov. Dnes už môžeme s istotou povedať, že One UI sa dočkajú aj používatelia Galaxy S8/S8+ a Note 8.

Nové rozhranie prinesie kompletne prerobený dizajn či prepracovanejšie ikony. Ovládanie zariadení s veľkou uhlopriečkou tak už nebude nereálne. Medzi dominantné prvky zaraďujeme napríklad aj tmavý režim, pri ktorom sa zistilo, že dokáže ušetriť až o 63 % viac batérie než klasický režim. Zmien je nespočetne veľa a prvotné ukážky sú dôkazom toho, že sa naozaj máme na čo tešiť.

Prečítajte si tiež!
Google ukázal, ako veľmi nám tmavý režim šetrí batériu v smartfónoch

Do testovania beta verzie sa môžeš zapojiť aj ty

Ak máš záujem zapojiť sa do testovania nového rozhrania a dopomôcť tak vylepšeniu finálnej verzie, stačí splniť pár jednoduchých krokov. Je potrebné dodať, že prvá beta verzia sa najprv objaví v USA, Nemecku a Južnej Kórei. Až následne bude aktualizácia postupovať do Európy a Ázie.

Aký je postup ? 

  1. Stiahnuť a nainštalovať aplikáciu Samsung Members
  2. Po prihlásení prejsť do položky Oznámenia a vybrať možnosť One UI Beta registrácia na odosielanie žiadostí
  3. V nastaveniach vybrať možnosť Aktualizovať softvér a následne nastaviť Manuálne prevzatie aktualizácií

Po splnení jednoduchých troch krokov zostáva už len čakať, kedy bude testovanie nového rozhrania k dispozícii aj v našich končinách. O tejto možnosti ešte budeme určite informovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom