Keď pred dvomi rokmi bol predstavený Samsung Galaxy S8 a S8+, spoločne s ním Samsung ukázal aj vlastného asistenta Bixby. Mal dokonca vlastné tlačidlo na jeho spustenie, čo ale majiteľom viac prekážalo, než aby ho aktívne využívali. 

Následne však vznikali rôzne aplikácie tretích strán, ktoré dovoľovali premapovať tlačidlo podľa vlastného uváženia a priradiť mu akúkoľvek inú funkciu, prípadne ho úplne deaktivovať. Postupne však spoločnosť Samsung vydala rôzne aktualizácie, ktoré túto možnosť znemožnili. S predstavením Samsung Galaxy S10 sa mení aj samotná rétorika, nakoľko všetky nové modely obsahujú vstavanú funkciu, ktorá umožňuje plnú personalizáciu tlačidla.

Zatiaľ len pre najnovšie modely

Už viac nemusíš využívať komplikované návody a neznáme aplikácie tretích strán. Priamo v systéme si môžeš  nastaviť akúkoľvek funkciu pre tlačidlo Bixby. Platí to však len pre najnovšiu flotilu vlajkových lodí, ktoré boli včera v San Franciscu predstavené. Tlačidlu môžeš priradiť akciu pre jedno, aj pre dvojité stlačenie. Ktorákoľvek možnosť, ku ktorej nebude priradená iná aplikácia však bude naďalej spúšťať asistenta Bixby. Jedine podržanie tlačidla bude stále priradené k spusteniu asistenta.

Prečítaj si tiež
Toľkoto budú stáť všetky verzie Samsung Galaxy S10 na Slovensku. Známy je aj začiatok predaja

Samsung tak konečne vyslyšal fanúšikov a priniesol funkciu, ktorá poteší nejedného potencionálneho majiteľa. Bohužiaľ nie je známe, či sa táto funkcia prenesie aj na ďalšie zariadenia, počnúc Galaxy S9 a Note 9, ktoré boli nedávno aktualizované na najnovšiu verziu Androidu a používateľského prostredia One UI. Ak áno, zrejme sa to stane až po oficiálnom začatí predaja na Slovensku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom