Najväčšia sociálna sieť sveta doteraz priniesla tmavý režim do všetkých svojich aplikácií, okrem hlavnej mobilnej appky, ktorú denne využíva podľa štatistík vyše 1,5 miliardy ľudí. Facebook však konečne sprístupňuje tmavý režim aj pre svoju hlavnú aplikáciu vo verejnom teste. Testovanie momentálne prebieha najmä na Androidoch, no tmavé prostredie dostanú aj majitelia iPhonov, informuje XDA-Developers.

Tmavý režim sa stal v posledných rokoch „ikonou“ všetkých moderných aplikácií, ktoré ho priniesli používateľom už pred časom. Hoci však môžeme toto čierne prostredie brať ako samozrejmosť napríklad pri viacerých Google aplikáciách, Messengeri, Instagrame či WhatsAppe, v hlavnej aplikácii Facebooku stále chýba.

Doteraz sa objavovali správy len o nepatrnom rozšírení tmavého režimu v rámci testovania, do ktorého bolo vybraných len malé množstvo používateľov.

Po dlhom čakaní mal však Facebook testovanie rozšíriť a tmavý režim spustiť vo verejnom teste. S informáciami prišla známa informátorka Jane Manchun Wong, ktorá vopred informuje o pripravovaných novinkách v mnohých aplikáciách.

Aktualizácia 10.11.2020:

Po niekoľkých dňoch od ohlásenia rozšírenia verejného beta testovania tmavého režimu pre hlavnú aplikáciu Facebooku na smartfónoch dorazilo tmavé prostredie aplikácie aj do našej redakcie. Sociálna sieť tak naďalej pokračuje aj na Slovensku v testovaní tohto dlho očakávaného režimu, ktorý si budú môcť používatelia aktivovať v nastaveniach.

Zmena ale prebieha serverovo, čo znamená, že tmavý režim nemusí byť zatiaľ dostupný ani po aktualizácii aplikácie v Obchode Play či App Store. Tmavý režim sa môže objaviť po resetovaní aplikácie. Doteraz však Facebook oficiálne nepotvrdil hromadné sprístupnenie tohto režimu, a tak si musia ďalší používatelia ešte nejaký čas počkať.

Facebook rozširuje tmavý režim vo verejnom testovaní pre ďalších používateľov

Teraz však informácie o tmavom režime pre Facebook pochádzajú priamo od hovorcu sociálnej siete. Hoci samotná firma nič zatiaľ oficiálne nepotvrdila, verejný beta test tohto tmavého prostredia pre Android a iOS smartfóny má byť realitou.

Ďalšie články o Facebooku: 

Chvíľu však rozhodne potrvá, pokým sa táto zmena v prostredí Facebooku prejaví na väčšine smartfónov. Niektorí tak už tmavý režim využiť môžu, iní si naň musia ešte chvíľu počkať, dodal portál WCCFTech.

Používatelia sa dočkajú väčšieho rozšírenia tmavého režimu, no nie je zaručené, že ho budú mať dostupný v testovaní ani po aktualizácii aplikácie na verziu 295.0.0.26.119. Toto rozhodnutie Facebooku však môže byť znamením, že plánuje po dlhých rokoch vypustiť tmavý režim oficiálne pre všetkých.

Daj nám vedieť, či už máš tmavý režim Facebooku na svojom smartfóne:

Máš už tmavý režim Facebooku na svojom smartfóne?

Načítava sa... ... Načítava sa... ...

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP