S tmavým režimom sme sa doteraz stretli v mnohých aplikáciách, ale aj mobilných operačných systémoch pre smartfóny. Populárny „dark mode“ doteraz dostali aj obľúbené sociálne siete, vrátane Instagramu, WhatsApp, či Twitteru a Messengera. Medzi nimi však na zozname chýba hlavná aplikácia Facebooku, no to by sa mohlo neskôr zmeniť. Vývojári pracujú na tmavom režime aj pre aplikáciu Facebooku, ktorá teraz na nových obrázkoch odhalila, ako by mala vyzerať s týmto režimom v systéme iOS. Snímky obrazovky zverejnil portál WABetaInfo.

Hoci je tmavý režim súčasťou mnohých dcérskych sociálnych sietí Facebooku, v jeho hlavnej aplikácii stále chýba. Doteraz sa už na svetlo sveta dostalo viacero únikov o tom, ako by mal dark mode pre túto aplikáciu vyzerať.

Z viacerých zdrojov sa hovorilo o príchode tejto funkcie do aplikácie pre Android aj iOS. Pre prvý menovaný systém bol dokonca spustený test pre vybraných používateľov, ktorí si mohli na smartfóne vyskúšať tmavý režim aj pre Facebook.

Na tmavý režim v mobilnom Facebooku si ešte počkáme

Používatelia, ktorí sa dostali do testovania, hlásili, že aplikácia samovoľne prepínala medzi tmavým režimom a bielym prostredím v rôznych sekciách, čo značí, že od finálneho vypustenia „dark mode“ nás delí ešte nejaký čas. Teraz sa však do éteru dostávajú nové snímky obrazovky z prostredia aplikácie pre iOS.

9to5Mac

V tomto prípade sa však podľa obrázkov zrejme nedočkáme úplne čierneho režimu, ale sivého prostredia so zvýraznenými ikonami. Tmavý režim by si mali používatelia aktivovať manuálne priamo v aplikácií Facebooku, no medzi možnosťami bude aj automatická aktivácia podľa nastavenia tmavého režimu v systéme iOS, informuje 9to5Mac.

Momentálne však nie je presne známe, kedy sa chystajú vývojári tento režim vypustiť aj pre smartfóny. Stále ho totiž vyvíjajú a mnohé prvky sa v aplikácii ešte môžu do oficiálneho vydania zmeniť. Ostatné svoje aplikácie však Facebook obohatil o tmavý režim už pred nejakým časom.

Webová verzia dostala kompletne prepracované prostredie

Okrem toho však nedávno vypustil aj novú verziu svojho webového prostredia, kde ponúka zbrusu nový dizajn, spolu s tmavým režimom. Zmena je dostupná aj na Slovensku, kde si nový Facebook môže aktivovať každý. Viac informácií sa dozvieš v tomto článku.

V novej verzii bolo prostredie prekopané úplne od základov a po dlhých rokoch tak vývojári priniesli modernejší vzhľad tejto sociálnej siete. Pri používaní sa však môžeme stretnúť ešte s niekoľkými nedokonalosťami.

Screenshot/Facebook/FonTech

Nenechaj si ujsť
Facebook s revolučne zmeneným Messengerom lepšie spraviť nemohol. V niektorých smeroch sa však vrátil o krok späť

Nový Facebook je totiž stále vylepšovaný, a tak sa môže stať, že niektoré možnosti a funkcie nebudú fungovať úplne podľa očakávaní. Zmenené prostredie sme si vyskúšali aj my v redakcii a naše dojmy z používania nájdeš v samostatnom článku.

Veľké zmeny neobišli ani Messenger, ktorý vývojári okresali o množstvo riadkov kódu a zbavili ho prebytočných funkcií. Výsledkom je zbrusu nová aplikácia, ktorá je výrazne rýchlejšia a lepšia ako kedykoľvek predtým.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom