Zatiaľ čo tmavý režim je na webovej verzii Facebooku už niekoľko týždňov realitou, mobilná verzia si ešte chvíľu počká. Podľa všetkého to však nebude dlho, keďže web xda-developers.com zverejnil medzi ostatnými novinkami aj snímky odhaľujúce práve tmavý režim.

Tmavý režim sa začal šíriť medzi používateľmi pred pár rokmi s renesanciou v podobe minimalistického Material Dizajnu. Obľúbenie si našiel ako na počítačoch, tak aj na mobilných zariadeniach, kde okrem šetrenia očí je prívetivý aj k výdrži batérie na OLED displejoch.

Väčšina mobilných aplikácií s miliardami používateľov na tmavý režim už dávno prešla, no Facebook sa očividne z dlhého spánku zobudil až teraz.

Tmavošedé pozadie je uprednostňované mnohými aplikáciám pred úplne čiernym a rovnako sa stávajú nepísaným pravidlom modré ovládacie prvky, ktoré podľa všetkého využije aj Facebook. Samozrejmosťou bude prepínanie medzi tmavým a svetlým režimom, respektíve možnosť prevzatia systémových nastavení zariadenia.

Ďalšou novinkou by mal byť aj dedikovaný systém sledujúci počet prípadov Covid-19 v danej oblasti. Na uniknutých obrázkoch súčasť Facebooku ukazuje celkový počet nakazených v oblasti Seattle, no aj počet prípadov za posledné tri týždne alebo posledných sedem dní.

Aktualizáciou rovnako prejde aj samostatná karta dedikovaná štatistikám používania aplikácie. Podstata údajov v rámci tohto sumáru ostáva nezmenená a jediným novým prvkom je Quiet Mode, ktorého funkcia nie je známa. Kedy aktualizácia príde na mobilné zariadenia s Androidom, nevedno, no systém sledovania prípadov Covid-19 naznačuje, že by to rozhodne nemala byť ďaleká budúcnosť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom