Letné týždne sa nesú v znamení 7. série kultového seriálu Game of Thrones, ktorá prináša do deja mnohé odhalenia. O únik niekoľkých častí na verejnosť sa pred časom postarali šikovní hackeri, ktorí HBO narobili poriadne problémy. Tie sa teraz znásobujú, pretože sa do éteru dostala 6. epizóda. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Hackeri nie sú vždy jediným zdrojom únikov informácií, pretože o takéto chyby sa občas nedopatrením postarajú aj samotné spoločnosti. HBO ešte stále rieši problém s hackermi, ktorí zverejnili niekoľko časí seriálu GoT na internete.

Na vine je HBO

Popri vyšetrovaní došlo k ďalšiemu úniku, a to priamo zo zdroja, keď HBO sprístupnilo 6. časť 7. série tohto legendárneho seriálu, ktorá sa dostala na verejnosť prostredníctvom distribučnej služby spoločnosti – HBO Nordic. Na webe bola dostupná zhruba hodinu a následne bola stiahnutá.

zdroj fotografie: HBO

Nenechaj si ujsť
Najnovšia časť Game of Thrones sa niesla v znamení obrovského odhalenia od Gilly. Mnohí ho však prehliadli

Tento čas bol viac než dostatočný na to, aby sa 6. časť rozšírila do vôd internetu. Nebolo potrebné ani dlho čakať a záznamy o nej sa už objavili na jednom z najväčších diskusných fór – na Reddite. Ak teda nemáš zábrany, 6. epizódu si môžeš aj ty pozrieť už teraz na slovenskej stránke TOPSERIALY. Postupne sa však informácie šíria do ďalších služieb, ako YouTube, Instagram či Twitch a iných, no mnohé z nich už údaje o neodvysielanej epizóde odstránili z dôvodu porušovania autorských práv.

Šíri sa „rýchlosťou svetla“

zdroj fotografie: HBO

Kto chce, cestu si vždy nájde. To platí aj v tomto prípade a napriek tomu, že ide o nelegálne zdieľanie a zverejňovanie vlastníctva spoločnosti HBO, mnohí „piráti“ šíria uniknutú epizódu ďalej. Dokonca je už na niektorých miestach dostupná na stiahnutie prostredníctvom torrentu. Šikovnejší a nedočkavý fanúšik ju tak môže nájsť na The Pirate Bay či GorillaVid. Nejde však o prvý prípad, kedy partnerská služba HBO „zavarila“. Pred pár týždňami bola prostredníctvom partnera Star India omylom odvysielaná 4. epizóda 7 série. Zdá sa, akoby úniky nekončili a je možné, že sa už onedlho dočkáme aj ďalších častí, ktoré budú dostupné skôr ako ich HBO odvysiela.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
20%
Páči sa mi to
20%
Chcem to
0%
Mám to
60%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]