V poradí siedma séria fantasy seriálu Game of Thrones sa pomaly, ale isto chýli ku svojmu koncu. Celkovo bolo doposiaľ odvysielaných 5 častí, čo znamená, že sa v tomto roku dočkáme ešte ďalších dvoch. Všetko však nasvedčuje tomu, že v tej poslednej s názvom Eastwatch bolo odhalené doposiaľ najväčšie tajomstvo.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Varovanie! Článok obsahuje spoilery týkajúce sa seriálu Game of Thrones.


Len málokto by predpokladal, že sa jedného dňa nevýrazná Gilly, partnerka Samwella Tarlyho, postará o odhalenie jedného z najväčších tajomstiev celého seriálu. Predsa len sa tak ale stalo. Zdá sa, že tvorcovia nenaučili túto postavu čítať len tak náhodou, ba čo viac, proces učenia nebol divákovi ukázaný len za cieľom umelého predĺženia epizód. V tej najnovšej totiž Gilly pri čítaní zápisov Majstra Maynarda odhalila niečo, čo by mohlo nadobro zmeniť celú hru. Napriek tomu mohli mnohí toto odhalenie prehliadnuť.

„Maynard píše, že vykonal anuláciu pre princa „Raggera“ a v tú istú chvíľu ho oženil s niekým iným behom tajnej ceremónie v Dorne,“ takto znela veta, ktorá môže otriasť celou Západozemou.

Hoci na prvé, druhé či dokonca tretie prečítanie táto veta nemusí dávať nejaký hlbší význam, opak je pravdou. Môže totiž konečne potvrdzovať to, čo sme všetci v kútiku duše tušili, a to, že Jon Snow nie je obyčajným bastardom, ale legitímnym Targaryenom. Viaceré fanúšikovské teórie sa v tejto informácii zhodovali, no doposiaľ nepadol žiadny relevantný dôkaz. K definitívnemu potvrdeniu tejto teórie sme boli najbližšie v samom závere šiestej série, kedy sme sa dozvedeli, že Ned Stark v skutočnosti nebol svojej žene neverný, keďže Jon Snow podľa všetkého nebol jeho syn, ale synovec.

zdroj fotografie: HBO

Lyanna Stark, sestra Neda Starka a osoba, o ktorej sa v tomto seriály pomerne často hovorí, totiž na konci šiestej série porodila dieťa, avšak krátko po pôrode zomrela. Ešte predtým sa jej ale podarilo požiadať svojho brata o to, aby spomínané dieťa prijal za vlastné a ochraňoval ho. Nanešťastie si časť tejto prosby nechali tvorcovia pre seba a otec dieťaťa nebol oficiálne odhalený. Vyššie uvedená veta však môže všetko zmeniť. V nej spomínaný „Ragger“ je totiž Rhaegar Targaryen, ktorý je považovaný sa Jonovho skutočného otca. To však nie je ani zďaleka všetko.

zdroj fotografie: HBO

Spomínaná veta totiž odhaľuje že bola pre princa Rhaegara vykonaná anulácia (rozvod) a vzápätí sa oženil s niekým iným. Týmto niekým má byť práve Lyanna Stark, keďže tá sa po prvý raz stretla s Rhaegarom v momente, keď bol ženatý s Eliou Martell, sestrou Oberyna Martella. To znamená, že Jon Snow koniec koncov nemusí byť bastardom vôbec. Môže ísť totiž o legitímneho potomka Starkovcov a Targaryenov. Len o pár minút neskôr sme sa dočkali ďalšej indície, ktorá túto teóriu len a len potvrdila.

zdroj fotografie: HBO

V jednej zo scén totiž Danerys pristála spolu s Drogonom na Dračej skale, kde ju už Jon Snow netrpezlivo očakával. Drak začal ihneď po pristátí vydávať strašlivé zvuky a na Jona dokonca vyceril svoje tesáky. Jon sa však Drogona nezľakol, ba čo viac, dal si dole svoju rukavicu a pohladil ho po tvári. Fakt, že si tento tvor pripustil kráľa severu k sebe takto blízko je pri najmenšom zaujímavý. Ak je teda všetko skutočne tak, ako sa zdá, Jon Snow je v skutočnosti synovcom Daenerys. Napriek tomu, že medzi týmito postavami badať určitú chémiu, s veľkou pravdepodobnosťou sa žiadna romanca konať nebude.

Nenechaj si ujsť
Toto je 10 seriálov, ktoré už Netflix nevysiela a je to možno veľká škoda. Niektoré skončili hneď po 1. sérii

Je pravdou, že sme už v tomto seriály videli naozaj všeličo a najdlhšie žijúci párik milencov v ňom tvorí brat so sestrou, no s veľkou pravdepodobnosťou sa ďalšieho incestu nedočkáme. Teda aspoň nie v tejto sérii. V závere poslednej časti totiž Jon spolu s niekoľkými pomocníkmi odišiel z Dračej skaly s cieľom zajať jedného Bieleho chodcu. Ten má poslúžiť ako dôkaz ich skutočnej existencie, pričom ho plánujú predviesť až pred Cersei. Tak či onak, siedma séria tohto obľúbeného seriálu ešte nepovedala všetko a v nasledujúcich dvoch častiach nás môžu čakať ešte väčšie prekvapenia.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
63%
Chcem to
0%
Mám to
13%
Nepáči sa mi to
13%
Neznášam to
13%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]