Trojmesačné čakanie sa skončilo a Avatar: Oheň a popol je po decembrovej premiére v kinách konečne dostupný aj na streamovacích službách. Predplatitelia Disney+ zatiaľ budú sklamaní, sci-fi Jamesa Camerona je totiž dostupný výhradne na PVOD platformách, kde si ho diváci môžu zakúpiť. Dobrou správou však je špičková kvalita i bohatá lokalizácia, vrátane slovenského dabingu.

Už je online aj s dabingom

Avatar: Oheň a popol je dostupné na platformách Google TV a Apple TV, diváci si ho tu môžu zakúpiť za 13,99 eura. Nový film sa už tradične viac oplatí kúpiť na službe od Apple, v prípade Google TV sa cena totiž týka iba verzie v štandardnom rozlíšení. Za HD kvalitu si videotéka Google pýta o euro viac.

Apple TV, naopak, ponúka film v 4K s podporou HDR a zvukových formátov Dolby Atmos a Dolby Vision. Tri a štvrťhodinová snímka je na oboch platformách dostupná so slovenským aj českým dabingom, prípadne v originálnom znení s podporou titulkov.

Kto očakáva skoré pridanie aj na Disney+, môže zostať sklamaný. Avatar: Oheň a popol zatiaľ nemá stanovený žiadny termín príchodu, ako pravdepodobný sa javí až jún tohto roka. Po šiestich mesiacoch od premiéry bol totiž na Disney+ pred troma rokmi pridaný aj druhý diel Cesta vody a vzhľadom na obrovské tržby nie je dôvod predpokladať, že by to pri novinke Oheň a popol malo byť inak.

Nepríjemný problém Camerona

Tretí Avatar dejovo nadväzuje na udalosti filmu Cesta vody a v jeho centre opäť stojí Jake Sully so svojou rodinou, ktorá sa vyrovnáva so stratou Neteyama. Po porážke ľudskej frakcie RDA, ktorá drancuje Pandoru kvôli prírodným bohatstvám, sa na obzore objavuje nový nepriateľ, tentokrát však prichádza priamo zvnútra planéty.

TMDB

Predstavuje ho nový kmeň Na’vi, ktorý pochádza z oblasti zničenej vulkanickou katastrofou a pod vedením svojej vodkyne Varang sa snaží rozšíriť svoju vieru aj na zvyšok Pandory. Príchod nového kmeňa priamo ovplyvňuje aj Jakea s jeho rodinou, k slovu sa navyše opäť dostáva aj RDA, ktorá má s kmeňmi Na’vi nevybavené účty.

Avatar: Oheň a popol do kín vstupoval s vizitkou jedného z najdrahších filmov všetkých čias a sprevádzala ho tiež otázka, či sa z Cameronovej novinky aj do tretice stane kasový trhák. Tretí film napokon v kinách zarobil takmer jeden a pol miliardy dolárov, čím sa zaradil medzi dvadsať najúspešnejších snímok histórie.

Aj napriek kasovému úspechu sa návštevnosť i tržby nového Avatara oproti predchádzajúcim filmom prepadli a podľa najnovších správ spoločnosť Disney podmieňuje ďalšie pokračovania výrazným znížením nákladov. James Cameron tak momentálne pracuje na tom, ako natočiť štvrtý a piaty film za výrazne menej ako posledný film Oheň a popol, ktorého náklady vrátane marketingu sa odhadujú až na pol miliardy dolárov.

Čítajte viac z kategórie: Filmy & seriály

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP