Nový skladací telefón od Oppo je už v štádiu vývoja. Objavil sa totiž na 3D renderoch, ktoré ukazujú skladací smartfón s vysúvacou kamerou. O téme píše LetsGoDigital

Nedávno publikované rendery smartfónu od spoločnosti Oppo, ktoré sú súčasťou Svetovej organizácie duševného vlastníctva (WIPO), ukazujú skladací telefón s funkciami, ako je napríklad vyskakovacia kamera a 3,5 mm jack. Keďže ide o patent na dizajn, popis renderov je veľmi stručný. Uvádza sa však, že ide o skladací telefón s teleskopickou kamerou, ktorá však pravdepodobne predstavuje vysúvaciu kameru, ktorá na renderoch trčí z tela smarfónu.

Vysúvacia kamera

 

Smartfón sa vie rozložiť do formátu tabletu. Po jeho zložení je displej na vonkajšej strane a použitím vysúvacej kamery na ľavej strane môžeš fotiť bez ohľadu na to, či je smartfón zložený alebo nie. Fotoaparát pravdepodobne pozostáva z dvoch šošoviek a blesku a zapadá bezproblémovo do tela smartfónu, píše LetsGoDigital.

Zobraziť celú galériu (1)
@MobileNewsEU/Twitter

Horná strana vedľa vysúvacej kamery ponúka priestor na tlačidlo zapnutia/vypnutia a mikrofón, ktorý je súčasťou pravej strany zariadenia. Druhý mikrofón je viditeľný na spodnej strane telefónu, a tomuto modelu nechýba ani 3,5 mm jack.

To, že Oppo pracuje na vlastnom skladacom smartfóne bolo známe už od februára tohto roku, kedy viceprezident spoločnosti Brian Shen na sociálnej sieti Weibo ukázal skladací telefón, na ktorom spoločnosť pracuje.

Tento prototyp sa už vtedy podobal skôr na Huawei Mate X, čo znamená, že sa skladal smerom von, a obrazovka bola tak na vonkajšej strane neustále, a nie ukrytá vo vnútri ako na Samsung Galaxy Fold. O skladacom smartfóne od Oppo však ešte budeme v nasledujúcich mesiacoch pravdepodobne počuť, píše Pocket-lint.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom