Vláde Spojených štátov amerických uniklo z rúk ďalšie video, ktoré zachytáva stret členov armády s UFO. Objekt eliptického tvaru pozorovateľov prekvapil a napokon nevysvetliteľne zmizol vo vode, informuje Live Science. K pozorovaniu UFO sa priznala aj bývalá pilotka stíhačky F/A-18.

Nové video, jeho pravosť opäť potvrdil aj Pentagon

Jeremy Corbell, ktorý len nedávno zverejnil pozorovania UFO trojuholníkových tvarov na nočnej oblohe, sa podelil o ďalšie video z rúk americkej armády. Hovorca Pentagonu potvrdil jeho autenticitu, k jeho pôvodu sa však bližšie nevyjadril a nepotvrdil ani dodatočné informácie, ktoré poskytol Corbell.

Jeremy Corbell ale píše, že zábery vyhotovilo Bojové informačné centrum armádnej lode USS Omaha, ktorá je v službách námorníctva USA od roku 2015. Incident sa mal odohrať 15. júla v roku 2019, približne okolo 23:00 lokálneho času.

Na videu je možné počuť hlasy hneď niekoľkých príslušníkov armády, ktorí priebeh pozorovania komentovali. Objekt s veľkosťou približne dva metre sa pohyboval prevažne horizontálne rýchlosťami od 74 do 254 km/h. Celý let, ktorý trval hodinu, skončil v momente, keď UFO zmizlo vo vode. Podľa Corbella pozorovala loď USS Omaha aspoň 14 takýchto cieľov.

Loď USS Independence - rovnaká trieda, ako USS Omaha. Zdroj: United States Navy

Jeremy Corbell ďalej informoval, že na dohľadanie objektu bola použitá ponorka, avšak bez výsledku. Hovorkyňa Pentagonu, Susan Gough, ďalej potvrdila, že aj toto video má v rukách skupina UAPTF (Pracovná skupina pre neidentifikovateľné vzdušné fenomény) a práve prebieha jeho vyšetrovanie.

K pozorovaniam UFO sa priznala aj bývalá pilotka, cítila povinnosť

Ako informuje CBS News, k starším pozorovaniam UFO z roku 2004 sa nedávno priznala aj bývalá pilotka stíhačky, Alex Dietrich. Rozhovor začala s tým, že nikdy nechcela byť v národnej televízii. Učinila tak kvôli pocitu povinnosti, keďže počas pozorovania sedela v stíhačke platenej z peňazí daňových platcov. O svojom zážitku sa hanbila prehovoriť, časy sa však menia. O UFO prehovoril aj bývalý prezident USA, Barack Obama.

Úderná skupina pilotov z lode USS Nimitz práve trénovala približne 160 km od San Diega, keď nový radar lietadlovej lode pozoroval UFO už celý týždeň. Údernú skupinu, ktorej členom bola aj pilotka Alex Dietrich, vyslali na vyšetrenie situácie. Neznámy objekt totiž dokázal klesnúť o 24 km len v priebehu jedinej sekundy.

Trojica stíhačiek F/A-18. Zdroj: U.S. Air Force

Dietrich a ďalší pilot, Dave Fravor, našli na mori plochu o veľkosti Boeingu 737, ktorá bola biela a rozbúrená. Okolité more bolo pritom pokojné a tiché. Nad touto plochou následne spozorovali aj neznámy objekt eliptického tvaru a bielej farby.

Podľa ďalších slov pilotov objekt reagoval na pohyby stíhačiek a uvedomoval si ich prítomnosť. Kontakt nakoniec stratili, znovu ho však obnovila loď USS Princeton len o niekoľko sekúnd o takmer 100 km ďalej.

Jeremy Corbell / Youtube Screenshot

Piloti zakončujú rozhovor tým, že netušia, kto za touto technológiou stojí. Sú však presvedčení o tom, že existuje a deje sa čosi vážne. Incident bol zmietnutý pod koberček a nebyť nedávnych zmien a aktivít v tejto oblasti, možno by sme sa o ňom ani len nedozvedeli. Vláda Spojených štátov sa chystá na obrovské odhalenie a odtajnenie spisov, na ktorom pracuje už dlhšiu dobu. Či prinesie skutočné vysvetlenia, ostáva otázne.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom