Pentagon zverejní svoje informácie o UFO už v júni, tvrdí bývalý šéf dnes už neexistujúceho programu pre identifikáciu hrozieb v kozmickom priestore, Luis Elizondo. Sám sa podelil aj o niektoré zo svojich obáv a znalostí, informuje Futurism.

Nové dokumenty prinesú množstvo detailov, počet pozorovaní rastie

Luis Elizondo síce nové informácie v uplynulých rokoch už viackrát prisľúbil, avšak na tomto dokumente pracuje množstvo ľudí už dlhšiu dobu a o jeho existencii prehovorili mnohí. Jeho zverejnenie schválil aj samotný senát.

Elizondo spomenul hneď niekoľko nevysvetliteľných javov. Okrem čudesných pozorovaní azda všetkých možných geometrických tvarov spomenul napríklad objekty pohybujúce sa rýchlosťou takmer 18 000 km/h, pričom dokázali okamžite zmeniť smer. Nezabudol ani na to, že tieto neidentifikovateľné objekty dokázali cestovať v prakticky akejkoľvek výške a dokonca vstúpiť aj do oceánu.

Guardian News / Youtube Screenshot

I keď ide podľa neho o extrémne pokročilé technológie či už nepriateľa alebo mimozemskej civilizácie, väčšinu z týchto úkazov sme už videli na zverejnených videách a snímkach. A skutočne máloktoré z nich boli presvedčivé. Záhadou je údajne aj spôsob, ktorým tieto objekty štartujú a ako sa pohybujú – nemajú krídla, kabínu či dokonca ani viditeľný pohon, píše New York Post.

Existencia bývalého programu, ktorého bol Elizondo členom, sa dostala na povrch až v roku 2017. A pozorovania UFO v posledných troch rokoch podozrivo rastú, čo naznačuje, že ide opäť len o paniku a ošiaľ verejnosti – UFO je fenomén, ktorý neumiera, len pravidelne ožíva.. V prípade armádnych pozorovaní to tak ale byť nemusí.

Sú hrozbou pre národnú bezpečnosť?

Elizondo si tiež myslí, že tieto objekty môžu byť vážnou hrozbou pre národnú bezpečnosť. Dôvodom je, že mnohé z nich sa často koncentrujú v okolí kľúčovej infraštruktúry. Niektoré z nich sa zaujímajú o jadrové technológie Spojených štátov. Alarmujúci je aj fakt, že sa o tejto problematike stále viac a viac rozpráva na oficiálnej úrovni. O utajovaných záberoch nedávno prehovoril aj bývalý šéf národnej rozviedky, John Ratcliffe.

ilustračný obrázok: YouTube/snímka obrazovky

Ak sa nad kľúčovou infraštruktúrou pohybuje objekt, ktorý dokáže vystáť preťaženie až 700 G a pohybovať sa v akejkoľvek výške takmer orbitálnou rýchlosťou, možno je dôvod venovať situácii pozornosť. Žiadne z pozorovaní však nebolo verejne potvrdené a overené – zatiaľ ide len o obyčajné dohady.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú