Hry, ktoré ťa čakajú v novembri, už sme si predstavili a nastal čas opustiť pohodlie domova a presunúť sa do kinosál. Tie sa v novembri svojou ponukou rovnako nenechajú zahanbiť. Nájdeš si medzi kinohitmi svojho favorita aj ty? 

Doktor Spánok (7. november)

Filmový november v kinách odpáli pokračovanie legendárneho The Shining od Stanleyho Kubricka a nástupca hororovej klasiky to nebude mať jednoduché, keďže porovnávaniu sa určite nevyhne. Dej filmu sa odohráva 40 rokov po krvavých udalostiach v hoteli Overlook, kedy sa Even McGregor (Trainspotting, Star Wars) alias Dan Torrance, ktorý prežil vyčíňanie svojho otca, rozhodne opätovne navštíviť staré-známe miesto a čeliť svojmu strachu.

Prečítaj si aj
Toto je 11 historicky najdrahších filmov Netflixu

Aby toho nebolo málo, na scéne sa objaví mladé dievča s nadprirodzenými schopnosťami, ktoré si za obeť vyhliadol nemilosrdný kult bažiaci po nesmrteľnosti. Doctor Sleep bude vo veľkom odkazovať na pôvodný The Shining, pokiaľ si ho ešte nevidel, určite pred návštevou kina túto chybu naprav. Jednak si pozrieš perfektný film s neopakovateľnou atmosférou, jednak ti v kine neujde množstvo narážok na legendárne scény pôvodnej snímky.

Bitka o Midway (14. november)

Vojnových filmov je v poslednej dobe mimoriadne skromne, aj preto nás veľmi potešila správa o plánovanom pokračovaní mini-série Band of Brothers. K fanúšikom veľkovýpravných filmov sa však oveľa skôr dostane vojnový epos režiséra Rolanda Emmericha (Deň nezávislosti, Godzilla) Bitka o Midway, ktorá zobrazí odvetu Američanov za Pearl Harbor a zároveň jednu z kľúčových námorných bitiek 2. svetovej vojny. Meno režiséra napovedá, že o výbuchy a totálnu deštrukciu núdza určite nebude, horšie to už vyzerá s dejovou líniou a úprimne sa trocha bojíme, aby Bitka o Midway nebola len prázdnym filmom v peknom pozlátku.

Záujem však okrem explozívneho vizuálu vzbudzuje aj herecké osadentvo, ktoré rozhodne nie je na zahodenie. Vo filme sa objaví napríklad Woody Harrelson (Zombieland, Vojna o planétu opíc), Luke Evans (Hobit, Kráska a zviera) či Patrick Wilson (V zajatí démonov). Bojovať sa bude vo vzduchu, vo vode i na súši, a aj keď máme o výslednú kvalitu obavy, Bitka o Midway bude jednoducho filmom, ktorý treba vidieť v kine.

Charlieho Anjeli (14. november)

Ak si už dlhšie nevidel príjemnú akčnú komédiu, noví Charlieho Anjeli budú filmom presne pre teba. Tempo bude svižné, akcia častá, navyše sa bude neustále na čo pozerať, keďže trio hlavných hrdiniek vyzerá neskutočne dobre. Kristen Stewart (Twilight), Naomi Scott (Aladin) a pomerne neznáma, no oku lahodiaca Ella Balinska by sa mali postarať, že to v sále bude odsýpať a ty sa budeš neustále baviť.

Prečítaj si aj
Práce na Joker 2 majú byť realitou. Pribudnú ďalší zločinci Gothamu

Režisérka Elizabeth Banks, ktorá si vo filme mimochodom tiež zahrá, sa po skončení natáčania vyjadrila, že snímka vytvára pôdu aj pre ďalšie pokračovania, momentálne však všetko záleží do toho, ako veľmi sa naň diváci do kín pohrnú. Budeš medzi nimi aj ty alebo u teba viac bodoval pôvodný film s Drew Barrymore, Cameron Diaz a Lucy Liu?

Ford vs. Ferrari – Le Mans ’66 (14. november)

Christian Bale a Matt Damon v závodnom filme podľa skutočných udalostí? Sem s tým! Píše sa rok 1966 a jedným z najťažších závodov na svete, Le Mans, už päť dlhých rokov dominuje Ferrari. Zdá sa, že talianska dominancia nemá konca, no Henry Ford II dáva dokopy tím, ktorý má za krátkych 90 dní dokázať nemožné – zostrojiť dokonalý pretekársky automobil a nájsť šoféra, ktorý 24-hodinový Le Mans vyhrá a zosadí šampióna z trónu.

To samozrejme nebude také jednoduché, keďže najlepší jazdec Ken Miles (Christian Bale) nie je schopný nájsť s konštruktérom a bývalým šampiónom Carrollom Shelbym (Matt Damon) akýkoľvek kompromis. Čas do štartu neúprosne uteká a ak chce mať Ford proti Ferrari vôbec nejakú šancu, egá budú musieť ísť stranou.

Dokonalá lož (14. november)

Najnovší film od režiséra Billa Condona (Kráska a zviera) síce nedostal hlasné promo a veľkú reklamnú kampaň, tvojej pozornosti by ale ujsť rozhodne nemal. Predovšetkým, pokiaľ si fanúšikom thrillerov a filmov postavených na kvalitnom príbehu. Oscarová Helen Mirren (Kráľovná) sa na plátne stretne s víťazom Zlatého glóbusu Ianom McKellenom (Pán Prsteňov) a samotná ústredná dvojica by mala byť zárukou kvalitného kino zážitku.

Prečítaj si aj
Toto je 17 najlepších sci-fi filmov za posledné desaťročie

Snímka natočená podľa rovnomennej knihy z pera Nicholasa Searleho zobrazí starého mládenca Roya, ktorý sa zapozerá do zámožnej vdovy Betty. Dvojica si k sebe postupne začne nachádzať cestu a budovať vzťah, ani jedna z postáv však nie je k tomu druhému celkom úprimná a tajomstvá každého z nich sa čoskoro začnú odhaľovať.

APPKA (21. november)

Kto by bol povedal, že dnes už legendárny japonský Kruh sa dočká toľkých duchovných nástupcov?  Neutečieš, Zmeškaný hovor, Odobrať z priateľov či minuloročné Vadí nevadí sú len zlomkom filmov, v ktorých tínedžeri musia bojovať s prekliatím a nájsť spôsobom, ako sa vyhnúť brutálnej smrti. Najbližšie sa ťa v podobnom duchu pokúsi vydesiť aj americká APPKA, ktorá v kinách štartuje v druhej polovici novembra.

Parta tínedžerov si stiahne záhadnú aplikáciu, ktorá odpočítava čas do ich smrti. Spočiatku sú všetci samozrejme presvedčení, že ide len o nevinný žart, keď sa však ich počty začnú zásadne redukovať, je čas postaviť sa smrti zoči-voči. Trailer sľubuje svižnú priamočiaru záležitosť s občasnými lakačkami, pokiaľ máš podobné filmy rád, APPKA by ťa sklamať určite nemala.

Ľadové kráľovstvo 2 (21. november)

Disney a jeho Ľadové kráľovstvo spôsobili v roku 2013 celosvetový ošiaľ, ktorý pretrváva do dnes. Ruku na srdce, kedy naposledy si išiel okolo hračkárstva a nevidel tam niečo s motívom tejto rozprávky? S tržbami na úrovni takmer 1,3 miliardy je Ľadové kráľovstvo druhým najúspešnejším animákom všetkých čias (prvenstvo si len nedávno zabezpečil Leví kráľ s 1,65 miliardou) a práve z tohto dôvodu je prekvapivé, že na pokračovanie sme museli čakať až 6 rokov.

Ľadové kráľovstvo 2 už je ale konečne tu, opäť môžeš čakať kopu snehu, staré známe postavy na čele s motákom Olafom, milé pesničky a zopár tanečných choreografií. Najnovší animák bude jednoducho stávkou na istotu, to by ale v konečnom dôsledku vôbec nemalo vadiť. Pôvodný Frozen bol totiž viac než príjemnou záležitosťou.

Last Christmas (28. november)

To, že Vianoce už sú za rohom, ti koncom novembra pripomenie Khaleesi alias Emilia Clarke, ktorá si zahrá hlavnú úlohu v rodinnej vianočnej komédii Last Christmas. Vo filme stvárni predavačku vianočných potrieb Kate, ktorá je magnetom na zlé rozhodnutia a trapasy. Kate nemá šťastie prakticky v ničom a všetko, čoho sa dotkne, sa buď pokazí alebo vypáli proti nej. Veci sa ale postupne začnú meniť k lepšiemu po tom, čo stretne záhadného, no dobre vyzerajúceho mladíka Toma (Henry Golding).

Určite nezmeškaj
TOP 10 nadupaných seriálov od Netflixu, ktoré nám ešte zlepšia zvyšok roka

Viac o novom vianočnom kúsku nevieme, Last Christmas sa v tejto chvíli javí ako pohodová záležitosť, ktorá z radu vianočných klasík asi príliš nevybočí – v dobrom aj v zlom. Film možno nepatrí do kategórie „musíš vidieť v kine“, ak máš rád Emiliu Clarke a nájdeš si dve hodinky voľného času (vrátane trailerov a státia v rade na nachos), Last Christmas tu bude pre teba.

Na nože (28. november)

O satirickej detektívke Na nože sa toho príliš nepísalo, hviezdne obsadená snímka by však tvojej pozornosti rozhodne nemala ujsť. Najmä, pokiaľ si milovníkom klasických detektívok z pera Agathy Christie. Práve jej dielami sa režisér Rian Johnson (Star Wars: Poslední Jediovia) pri tvorbe filmu inšpiroval, očakávať preto môžeš napätie do poslednej chvíle.

Záhadnú vraždu v aristokratickej rodine sa pokúsi objasniť detektív Daniel Craig, ktorý svojským štýlom a bondovsky ľahostajným prístupom postupne odkrýva tajomstvá členov rodiny zosnulého. Nikto nie je bez viny, každý je podozrivý a my netrpezlivo čakáme na herecké výkony ďalších zvučných mien v podobe Chrisa „Kapitán America“ Evansa, Jamie Lee Curtis (Halloween) či Michaela Shannona (Muž z ocele).

BONUS: The Irishman (27. november)

Mafiánsky kúsok Martina Scorseseho je síce záležitosťou Neflixu a v našich kinách sa premietať nebude, rozhodne ale ide o vec, ktorá v novembrovom zozname nemôže chýbať. Už len meno režiséra napovedá, že pôjde o výnimočný kúsok, keď však do zoznamu pridáme legendy mafiánskych filmov v podobe Roberta de Nira, Joea Pesciho či Al Pacina, črtá sa nám jeden z najlepších zážitkov roka.

Film nás zavedie do povojnovej Ameriky a zobrazí nám príbeh nájomného mafiánskeho zabijaka Franka „Íra“ Sheerana (Robert de Niro), ktorý údajne zlikvidoval viac než 25 ľudí. S rozpočtom 159 miliónov ide o najdrahší Scorseseho film, šťastlivci, ktorí mali možnosť film vidieť na New Yorskom filmovom festivale, ho zároveň označujú aj za jeho najlepší. Snímka trvá 3 a pol hodiny, no kritici sa zhodujú v jednom – The Irishman odsýpa ako hodinky a ani na moment nenudí. Nevieme sa dočkať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom