Nič zatiaľ nie je oficiálne a Warner Bros. akékoľvek dohady o pokračovaní svojho megahitu nekomentuje, filmový portál We got this covered však hovorí, že nový film už je na ceste a okrem samotného Jokera sa v ňom môžeme tešiť na ďalšie nechválne známe tváre Gothamu. 

O Jokerovi je v poslednom čase počuť takmer všade, pozornosť je to však zaslúžená. Joaquin Phoenix v roli Princa Gothamského zločinu podal životný výkon a aj napriek R-kovému ratingu film smeruje k miliardovým tržbám. Ak sa mu podarí k významnej hranici čo i len priblížiť, stane sa tretím najúspešnejším filmom z DC Universe.

Nevídaný úspech s najväčšou pravdepodobnosťou nezostane nepovšimnutý a ako informujú zdroje blízke zmienenému portálu, Joker 2 už je vo Warner Bros. hotovou vecou. Pokračovanie hitu sa má odohrávať niekoľko rokov po udalostiach pôvodného filmu a malo by zobraziť Arthura Flecka na vzostupe v zločineckom podsvetí.

Prečítaj si aj
Joker valcuje slovenské kiná. Film videlo ohromný počet ľudí

Joblo zároveň dodáva, že Joaquin Phoenix alias Joker by sa vo filme mal stretnúť s ďalšími dvoma notoricky známymi zločincami – Two-Faceom a Pinguinom. Či sa vo filme objaví niekto ďalší, prípadne či sa Joker stretne aj so svojim najväčším rivalom, Batmanom, nateraz známe nie je. Aj keby sa tak stalo, s určitosťou by ho stvárnil iný herec ako Robert Pattinson, ktorý už dávnejšie potvrdil, že Joker a pripravovaný Batman sú dva nezávislé filmy a postavy v ich podaní sa na plátne nikdy nestretnú.

Ak by sa Joker 2 stal skutočnosťou, išlo by vôbec o prvú filmovú rolu, ktorú si populárny Joaquin Phoenix na pláne zopakuje. Režisér Todd Philips pred premiérou Jokera nebol pokračovaniu naklonený a film prezentoval ako jednorázovú záležitosť, súdiac na základe úspechu i ochote Phoenixa povedať v úlohe Jokera niečo viac, sa však filmový tvorca na režisérsku stoličku asi čoskoro vráti.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP